Color Melting (eriyen saç rengi) Nedir, Color Melting Nasıl Uygulanır, Saç Boyası Renkleri ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Yeni saç trendleri ile yepyeni bir saça kavuşmak mümkün. Yepyeni saç tarzınız ile göz kamaştırmak, hemcinslerinizi bile kendinize hayran bırakmak için color melting saç trendini kullanabilirsiniz. Eriyen saç rengi olarak da bilinen color melting ne demek yazımızda sizler için ele aldık. Gelin hep birlikte bu yeni saç trendine bir göz atalım…

Color Melting ( eriyen saç rengi) Nedir?

Color melting saç trendi bu senenin sıkça kullanılan saç stillerinden. Gerek sosyal medyada gerekse de ünlü güzellerin saçlarında karşımıza çıkan bu saç trendi, farklı renklerin bir arada kullanıldığı bir uygulamadır. Bu uygulamada genel olarak 3 ya da 4 renk kullanılır. Bu renklerin sayısı saçın uzunluğuna göre belirlenebilir. Renklerin birbiri ile uyumu, önemlidir. Renkler arasındaki geçişlerin yumuşak olması, eriyen saç renginin en önemli noktasıdır.

Color Melting Nasıl Uygulanır?

Eriyen saç rengi trendi, 3 ya da 4 birbiri ile uyumlu tonun ombre, balyaj karışımı olarak saça uygulanmasıdır. Bu renkler, saçın üst kısmından en ucuna kadar tonlu geçişler ile saça uygulanır. Orta boy saçlarda 3 renk, uzun saçlarda ise 4 renk uygulanır. Bu renklerin seçimi tamamen kişinin kendisine aittir.

Color Melting Saç Boyası Renkleri Nelerdir?

Eriyen saç trendi renkleri farklı tarzları yansıtan özel renklerdir. Klasik bir tarz için karamel, kumral, çikolata kahve gibi kahve tonları bir araya getrilerek bu saç trendi uygulanabilir. Daha dinamik ve farklı bir tarz içinse pudra pembesi, bebe mavisi, gri gibi pastel tonlarla eriyen saç trendi uygulanabilir. Renklerin seçiminde bayanların tarzı kadar yaşları ve konumlarının da göz ardı edilmemesi gerekir.

Color Melting Kimlere Yakışır?

Bu özel saç trendi her yaştan bayanın saçına uygulanabilir. Spor, klasik, dağınık, çılgın her tür giyim tarzı ile de uyumlu olan bu saç rengi trendi aynı zamanda saç modellerine de yüksek seviyede uyum sağlar. Çok kısa saç modelleri hariç tüm saç modellerinde eriyen saç rengi kullanılabilir. Bu saç rengi trendi hafif dalgalı saç modelleri ile çok uyumludur. Renklerin geçişleri ve renklerin birbiri ile uyumu bu saç modellerinde daha fazla ön plana çıkmaktadır.

25 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...