Dağınık Gelin Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Dağınık saç modelleri, özgür ruhlu ve rahatlığı seven bayanların tercihleridir. Genelde bol ve salaş giyim ürünleri ile kombinlenerek kullanılan bu saç modelleri, özel gecelerde de farklı saç aksesuarları ile desteklenerek kullanılabiliyor. Günlük hayatında ya da normalde dağınık saç modellerini tercih eden genç kızlar, en mutlu günleri olan düğünlerinde de benzer saç modellerini kullanmaktan yana tercihlerini kullanıyor.

Dağınık Gelin Saçı Modelleri ve Yapılışları

Dağınık gelin saçı modelleri salık, topuz ya da toplu olarak kullanılabiliyor. Doğallığın ön planda olduğu dağınık saç modellerinde yine doğal taçlar ve saç tokaları kullanılır. Bu tokalar ya da taçlar, renkli çiçeklerden oluşabileceği gibi tek renk, özellikle de beyaz renkli çiçeklerden de oluşabilir. Saç aksesuarı seçiminde mutlaka gelinlik modeli ile uyumlu seçimler yapılmalı. Bu ayrıntı göz ardı edildiğinde gelinlik ile saç kombininde kopukluk yaşanabilir.

Dağınık gelin saç modelleri, salaş, rahat, kabarık olmayan gelinlik modelleri ile uyumlu şekilde kullanılıyor. Genelde kır düğünü ya da açık mekan düğünlerine uyum sağlayan bu saç ve gelinlik modeli son dönemlerde sıkça kullanılıyor. Duvaklı ya da duvaksız olarak karşımıza çıkan dağınık gelin saçı modelleri örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Dağınık Gelin Saç Modelleri 1 Dağınık Gelin Saç Modelleri 2

Yukarıda verdiğimiz dağınık gelin topuz modelleri hem duvaklı hem de duvaksız olarak kullanılabilir. Duvaksız kullanımlarda gelinlik ile uyumunu sağlamak için parlak, taşlı gelin saçı aksesuarları ile destekleme yapılabilir. Bu saç modelleri genelde kısa, uzun ve orta boy modellerde kullanılabilir. Genelde örgüler ile de desteklenir.

Dağınık Gelin Saç Modelleri 3 Dağınık Gelin Saç Modelleri 4

Farklı aksesuarlar ile desteklenip hazırlanan dağınık topuz gelin saçları bu sene de yaz ve kış düğünlerinde çok kullanılacak gibi. Doğal güzelliğini korumak isteyen bayanları tercihi olan bu gelin saçı modellerinde taç ya da saç tokası kullanımı yüksektir. Dağınık gelin topuzu modellerinde saçın ön kısımlarından çıkarılan tutamlar, modeli tamamlamakta önemli bir etkendir.

Dağınık Gelin Saç Modelleri 5 Dağınık Gelin Saç Modelleri 6 Dağınık Gelin Saç Modelleri 7

Örneklerde gördüğünüz salık gelin saç modelleri de salaş gelinlik modelleri ve kır düğünleri için idealdir. Uzun saçlar için ideal olan bu saç modellerinin arasına minik inci boncuklar serpiştererek daha hoş ve daha düğüne uygun hale getirebilirsiniz. Bu saç modelleri ile birlikte farklı saç örgüleri de çok hoş duruyor.

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz gelin saçı modelleri, bu sezonun en beğenilen dağınık gelin saçı modelleridir. Bu modellerden siz de kendinize uygun olanlarını seçebilirsiniz. Bu seçimi yaparken genel saç yapınızı da mutlaka göz önüne alın.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...