Dağınık Topuz Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Özellikle yaz aylarında ya da saça hem salaş hem de etkileyici bir görünüm vermek için yeterince zamanınız olmadığında dağınık topuz tercih edilebilir. Dağınık topuz modellerinin bir avantajı da her denemenizde farklı görünüm elde ediyor olmanızdır. Dağınık topuz yapımı için gerekli malzemeler birkaç firkete, saç spreyi ve uygulayacağınız modele göre belki bir saç bandı. Dağınık topuz tamamen hayal gücünüze kalmıştır. Uzun saçtan kısa saça uygulanabilecek çok fazla model bulunmaktadır. Dilerseniz dağınık topuzunuza bir saç örgüsü ile romantik bir hava katabilir, dilerseniz ensede toplayarak kolay ve pratik bir topuz elde edebilirsiniz. Dağınık topuzun en güzel yanlarından birisi de belli bir kural olmadan özgürce toplanması ve doğal bir görünüm vermesidir.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır

Şimdi gelelim evde dağınık topuz yapımı ile ilgili sizin için hazırladığımız örneklere. İşte saç modelleri dağınık topuz stilleri arasında en şık ve kolay modeller.

1.Pratik ve kolay dağınık topuz modelinde saçlarınızı ensenize orta mesafede toplayın ve gelişigüzel topuz modeli verin. Dilerseniz bunun için topuz süngeri de kullanabilirsiniz.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 1

2.Bu modelde ise saçınızı ortadan iyi ayırın. Ve birbirinin içinde düğüm atar gibi geçirin. Saçlarınızı firkete ile tutturarak topuz formunu verin.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 2

3.Hem örgüyü hem de topuzu barındıran bu model ise hem şık hem de yapımı oldukça basit. Saçınızı 3 parçaya ayırın. İki yana ayırdığınız tutamları örtüne ve lastikle tutturun. Ortada kalan bölümü at kuyruğu yapar gibi ucundan lastikle tutturun. Ve kıvırarak topuz formu verin. Firketelerle topuzunuzu sağlamlaştırın. Daha sonrasında yanlarda bıraktığınız örgüleri sağ ve sol yanlara tutturarak topuzunuza son halini verin.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 3

4.Yine saç örgüleri ile yine zenginleştirebileceğiniz bir model.Saçınızın önden iki tutamını şekilde gördüğünüz gibi örün. Saç örgülerinizi de katarak saçınızı at kuyruğu yapın. At kuyruğunuzu da örün. Ve bu parçaya da topuz formu verin. Şık topuzunuz hazır.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 4

5.Kolay ve şık dağınık topuz modellerinden biri daha. Saçların burgu haline getirilmesi ile elde edilen bu modelde saçlarınızı üç parçaya ayırın. Orta tutamını at kuyruğu yapın. Ve bu parçaya firkete yardımı ile topuz formu verin. Daha sonrasında ayırdığınız tutamları, yine küçük parçalara burgu formu verin ve topuzunuzun etrafına dolayın. Tüm tutamları bu şekilde topuzunuzun etrafında dolayarak bitirdiğinizde şık dağınık topuzunuz hazır.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 5

6.Saç bandı ile dağınık topuz yapımı da şık bir topuza sahip olmanızı sağlar. Saçınıza tutturduğunuz saç bandı ile hem kolay hem de olduka güzel bir topuz elde edebilirsiniz. Adımlarını aşağıda detaylı olarak görebileceğiniz bu modeli eminiz ki hemen denemek isteyeceksiniz.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 6 Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 7 Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 8

7.En favori ve kolay modeller arasında yer alan bu stil, özellikle hafta sonları tercih edilebilecek spor uygulamalardan biridir. Saçınızı at kuyruğu yapar gibi toplayın, burgu haline getirin. Tamamen uca kadar burduğunuz saçlarınıza topuz formu verin. İşte harika topuzunuz hazır.

Evde Dağınık Topuz Nasıl Yapılır 9

18 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...