Dalgalı Erkek Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Normalde erkeklerde kısa saç, kadınlarda ise uzun saç güzel bulunur. İki cinsiyeti ayıran en net özellik budur. Ancak zaman içerisinde insanlar bir kalıba bağlı kalamayacaklarını göstermiş, erkekler saçlarını uzatırken kadınlar saçlarını kısaltmışlardır. Saçlarını uzatan erkekler genellikle dalgalı saçlı olmuşlardır. Elbette uzun saçı, düz saçta da görebilirsiniz ancak saç şekli rahatlıkla ayırt edilebildiği için dalgalı saçta daha çok tercih edilir olmuştur.

Erkek dalgalı saç modelleri en belirgin şekilde ikiye ayrılır. Bunlardan biri kısmen kısa saç iken, biri uzun saçtır. Dalgalı erkek saç modelleri çok kısa olarak görülmez. Bunun nedeni saç şeklinin çok kısa saçlarda belli olmayacak oluşudur.

Dalgalı erkek saç modelleri denince akla gelecek olan ilk model, saç ayrımının bulunmadığı, kabarık dalgalı saç modelidir. Bu saç modeli için saçlarınızı bir süre kestirmemeniz gerekmektedir. Saçlarınız toplanacak kadar da uzun olmayacak, kabarık bir şekilde pek çok insanın dikkatini çekecektir. Dalgalı kalın telli erkek saç modellerinin en göze çarpanı bu modeldir.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri 1 Dalgalı Erkek Saç Modelleri 2

Dalgalı sert saç modelleri erkeklerde sakalla birleşmiş olan modellerdir. Bu saç modelleri için saçın çok uzun olmaması gerekir. Saçlarınızdaki dalgaların kıvrımları belirgin ancak göze sokulacak gibi değilken, kirli sakal ile büyük uyum gösterecektir.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri 3 Dalgalı Erkek Saç Modelleri 4

Dalgalı saç modelleri en çok uzun saçlarla göze çarpar. Bir erkekte, kulak hizasının biraz daha aşağısında bulunan saçlar düz olsa bile dikkat çeker. Saçlarınız ister omzunuzun üzerinde ister altında olsun, saçlarınızın dalga dalga olması inanılmaz dikkat çekici olacaktır. Saçlarınız bakımlı olursa daha da dikkat çekici olacaktır.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri 5 Dalgalı Erkek Saç Modelleri 6

Dalgalı saç modellerinin en çok kullanılan modeli ise her saç tipinin kullandığı bir modeldir. Bu saç modeline sahip pek çok erkek, gözünüze çarpmıştır. Saçların yanları kısaltılırken, üstleri biraz uzun bırakılır. Bu uzun kalan saçlar, arkaya veya yana yatırılarak kullanılır. Bu saç modelinin dikkat çekmesi saçın hacimli olmasındandır. Saçınızın ön kısmına şekil verirken gerisini kendi haline bırakmanız sizi hem bakımlı hem de cool gösterecektir. Pek çok erkeğin bu saç modelini tercih etme sebebi budur.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri 7

25 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...