Dalgalı Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Dalgalı saç modelleri, hem doğal, hem de bakımlı bir hava yaratmak isteyen bayanların tercihleri arasında ilk sırada. Her saç uzunluğuna göre farklı dalgalar ile çeşitlendirilebilen bu saç modelleri, her renk saç ve yüz şekline de uyum sağlar. İnce telli saçların daha dolgun görünmesinde de etkili olan dalgalı saç modelleri hakkında detayları ve örnek modelleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Dalgalı saç modelleri genel olarak yoğun dalgalı ve hafif dalgalı saç modelleri olarak ikiye ayrılır. Bu saç modellerinin seçiminde saçın yapısı ve uzunluğu çok önemlidir. Yoğun dalgalı saç modelleri genel olarak uzun ve seyrek saçlar için idealdir. Yoğun dalgalı saç modelleri uygulanırken dalgalardan dolayı saçların boyundan alınır. Bu kısa saçların daha kısa görünmesine ve ortaya çirkin bir görüntü çıkmasına neden olabilir. Kısa saçları olan bayanlar hafif dalgalı saç modellerini tercih etmelidir. Bu saç modeli ayrıca dolgun saçlara sahip bayanlar için de idealdir.

[reklam id=1]

Dalgalı Saç Modelleri 1 Dalgalı Saç Modelleri 2 Dalgalı Saç Modelleri 3

Dalgalı Saç Modelleri ve Yapılışları

Dalgalı saç modellerine ilgi duyan bayanların en merak ettiği konu dalgalı saç modelleri nasıl yapılır, sorusudur. Dalgalı saç modelleri genel olarak, maşa ya da saç şekillendirici aletler ile kolayca evde yapılabilir. Bunun için saçlarınıza vermek istediğiniz dalgaya göre kalınlıkta bir saç şekillendirici kullanmalısınız. Eğer normalde saçlarınız dalgalı ise sadece bir sprey köpük ya da jöle kullanabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri 4

Saç şekillendirici ile saçlarınızı dalgalandırırken genel saç modelinizi göz ardı etmeyin. Kullanacağınız aletin ısısını çok iyi ayarlamalısınız. Eğer saçlarınız biaz yıpranmış özellikte ise ısıyı biraz düşük tutmalısınız. Bu durumda saçların rahat şekil alması için daha fazla jöle ya da saç spreyi kullanmanız gerekebilir. Eğer saçlarınız güçlü ise daha uzun süre kalan dalgalar için ısıyı yüksek tutabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri 5

Dalgalı saç modelleri ile birlikte genel olarak yarım toplu saç şekilleri kullanılır. Doğal bir görüntüsü olan bu saç modelleri ile birlikte değişik örgüler de kullanılabilir. Yukarıdan ya da aşağıdan yandan at kuyruğu saç modelleri de uzun dalgalı saçlar ile kullanılabilir. Bu saç modelleri günlük hayatta kullanıldığında bile bayanların daha bakımlı görünmesini sağlar. Bunun için çoğu bayan düz ya da kıvırcık saç modellerindense dalgalı modelleri daha çok tercih ediyor. Siz de uzun uzun saçlarınız ile uğraşmamak için bu saç modellerini kullanabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri 6

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.