Dalgalı Saçlar İçin Model Önerileri Ve Bayan Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 5 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç kesimleri hangi saç tipi ve hangi saç renginde olursa olsun kullanan kişiye ayrı bir hava katan modellerdir. Her yüz şekline göre ve her saç tipine göre ayrı bir saç kesim modeli mevcut olup bu modeller kısa kesim, dalgalı saçlarda kesim, düz saçlarda kesim gibi etiketleri ile birçok internet sitesi ve sosyal paylaşım sitesi hesaplarında takip edilebilir.

Dalgalı saçlar ise eğer gür ise kesim konusunda en çok sorun yaşayan saçlardan biridir. Bunun sebebi ile dalgaların her zaman aynı düzende olmaması dolayısı ile sabit bir kesim modeli elde edilemiyor olmasıdır. Bayan dalgalı saç kesim modelleri mümkün olduğunca belirgin ve keskin hatlardan oluşmalıdır. Katlı kesilen saçlarda bir süre sonra katlarda dağılmalar ve kaybolmalar meydana gelmektedir. Bu sebeple de dalgalı uzun saç kesim modelleri bayan kesimi yapılmadan önce saç mutlaka fazlaca ıslatılmalı ya da yıkandıktan sonra kesim yapılmalıdır. Kuru kesim yöntemi dalgalı saçlar için uygun bir kesim yöntemi değildir.

Dalgalı Saç Kesim Modelleri Bayan

Dalgalı kısa saç kesim modelleri bayan için ideal bir kesimdir. Çünkü kısa kesimlerde dalgalı saç uzadıkça kendi şeklini alabilir ve kendiliğinden özgün bir saç modeli haline gelebilir. Bu sebeple yandan ayrılan dalgalı saçlar farklı uzunluklarda da kesilerek farklı saç tarzları elde edilebilir. Kesim yapılırken dalga boyuna ve saç teli kalınlığına da dikkat edilmelidir. Çok ince telli saçlarda makas ile düz çizgiler halinde kesim yapılır ise dalgalar daha belirgin olur. Dalgalı saç kesim modelleri bayan 2017 modelleri arasında yer alan bir diğer saç stili ise yan tarafı ya da ense kısmı kazınmış olan saç modelleri olmaktadır. Bu modeller gençler tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmektedir.5 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...