Doğal Yollar ile Saç Düzleştirme Yöntemleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Bayanların çoğu düz ve ipek gibi görünen saçlara sahip olmak ister. Bunun için dalgalı ve kıvırcık saçlı bayanlar çeşitli saç düzleştirme yöntemlerinden faydalanırlar. Günümüzde kuaförde ya da evde uygulanan saç düzleştirme yöntemleri mevcuttur. Kuaförde uygulanan yöntemler daha uzun süre kalıcı olsa da bu esnada uygulanan kimyasal ürünler nedeni ile saçlar çok yıpranır.

Evde uygulanan doğal saç düzleştirme yöntemleri daha sağlıklı olduğu için güzel saçlara sahip olmak isteyenler bunları tercih etmelidir. Saç düzleştirici ürünlerin yaydığı yüksek ısı nedeni ile saçlar zarar görebileceği için bazı doğal ürünler kullanılarak saçlar daha düz ve parlak bir görünüme kavuşabilir.

Evde doğal yollar ile saç düzleştirme yapmak isterseniz bunun için en ideali hindistan cevizi sütüdür. 1 su bardağı hindistan cevizi sütü ve 1/4 su bardağı limon suyu ile hazırladığınız karışımı soğuyana kadar bekletin. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza yedirerek sürün ve başınıza bir havlu sararak yarım saat kadar bekletin.

Sürenin sonunda saçlarınızın yapısına uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın ve durulayın. Haftada 1 sefer yapacağınız bu doğal bakım sayesinde saçlarınız düz ve yumuşacık olacaktır.

Kıvırcık saçlar kuru bir yapıya sahip olduğu için bunları düzleştirmek oldukça zordur. Kıvırcık saçları düzleştirmek için yarım bardak sütü bir tencerede ısıtın ve soğuyana kadar bekletin. Daha sonra bunu bir sprey şişesine koyun. Üzerine aynı oranda su ilave ederek şişeyi çalkalayın. Karışımı saçlarınıza püskürttükten sonra etki etmesi için yarım saat bekleyin. Sonrasında saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve güzelce durulayın. Süt saçları nemlendirir, kabarmasını önler ve düzleşmesini sağlar.

Düz Saç Modelleri

Düz saç modelleri son yıllarda çok popüler olduğu için dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olanlar saç düzleştirme doğal yollar ile yapabilirler. Bu şekilde saçlar yıpranmadan ve hiçbir risk alınmadan düz ve parlak saçlara sahip olmak mümkündür. Düz saç modelleri kısa, uzun ve orta boy tüm saçlara çok yakışmaktadır.

Düz Salık Saç Modelleri

Düz saçlar salık bırakıldığı zaman daha doğal ve havalı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle bayanlar günlük hayatta ve özel davetlerde düz salık saç modellerini sıkça kullanırlar. Düz salık saç modelleri güzel görünümleri ile her yaştan bayanın favorisidir.

Uzun Düz Saç Modelleri

Uzun düz saç modelleri her renk saça çok yakışmaktadır. Uzun ve düz saçlar hafifçe kabartılarak ya da önden krepe yapılarak birçok kolay saç modeli yapmak mümkündür. Son dönemlerde uzun düz saç modelleri kahkülle bir arada kullanılarak ortaya çok havalı saç kesimleri çıkmaktadır.

Kısa Düz Saç Modelleri

Kısa düz saç modelleri son yıllarda her yaştan bayanın favorisi. Özellikle kısa küt ve asimetrik saç kesimleri kısa saçlara en çok yakışan saç modelleri arasında bulunmaktadır. Kısa düz saç kesimleri havalı görünümleri ile dikkat çekmektedir.

Doğal saç düzleştirme yöntemlerinin yanı sıra kalıcı saç düzleştirme yöntemleri de bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde saçlar kalıcı olarak düzleştirilebilir fakat uygulanan kimyasal işlemler sonucunda saçlar çok yıpranacağı için bu tür yöntemleri tavsiye etmiyoruz.

9 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...