Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Şimdilerde hemen hemen her bayanın saçında boya görmek mümkün. Özellikle bayanlar istediği saç rengi oturana kadar ve içine sinene kadar kuaförlere gidip dünya kadar para verirler. Peki kuaförlere gitmeden saç rengi açılabilir mi ? Bu sorunun yanıtını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Doğal saç Açma işlemi saçları yıpratmadan rengini birkaç ton açarak elde edilen bir yöntemdir. Doğal saç açıcı spreyler piyasada bulunmaktadır. Özellikle bazı markalarda sprey şişe şeklindedir ve deniz kenarında saçınıza sıkmanız tavsiye edilmektedir. Güneşinde etkisi ile saç renginiz daha doğal açılsın diye…

Doğal Saç Açma Yöntemleri Nasıldır?

Saç boyalarında çok fazla kimyasal vardır. Bu da saç uçlarınızı kırabilir ve doğal yapısını bozarak saçınızı daha çekilmez bir hale getirebilir. Hatta bazı bilinçsiz yapılan işlemlerden dolayı maalesef saçlar yanabilir de… Burada saça yapılan işlemlere çok dikkat edilmelidir. İster kuaförde boya, ister kendiniz evde boyayın her türlü kimyasal kafa derinize temas edeceği için çok ama çok dikkat edilmeli ve bilinçli kişiler tarafından uygulaması yapılmalıdır. Doğal yollarla saç açma işlemi denince aklınıza ilk gelen şey şüphesiz papatya suyu ile saç açmadır. Evet, yanlış duymadınız, papatya suyu…

Doğal Saç Açma Yöntemleri Nasıldır?

Baharda doğada açmaya başlayan papatyalardan sadece taç yapılmıyor. Baharatçılarda bulunan papatya kurusu veya topladığınız papatyaları kurutabilir ve tencerede doğal içme suyu ile kaynatarak özünü yani suyunu çıkarabilirsiniz. Banyo yapmadan önce bu suyu saçınıza iyice yedirerek, saç kurutma makinesi ile kurutun veya çıkabiliyorsanız güneşe çıkın ki çok daha doğal ışıltılara sahip olun.

Doğal Saç Açma Yöntemleri Nasıldır? 1

Bir diğer yöntem ise tarçın ile saç rengi açmak evet bunu deneyenler de gayet memnun. Aynı yöntemle tarçın kabuklarını kaynatıp saçınıza açma işlemini uygulayabilirsiniz. Doğallıktan biraz çıkıp hafif kimyasallık katalım derseniz, eczaneden sadece %6 veya daha açık olsun isterseniz %9’luk peroksit alıyorsunuz ve eldiven giyerek saç diplerinize vurmadan saç uçlarınızı açma işlemini yapıyorsunuz.

Doğal Saç Açma Yöntemleri Nasıldır? 2

Doğal Saç Açma Yöntemleri Nasıldır? 3

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...