Dore Kumral Saç Rengi

Yayınlanma Tarihi: 8 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kumral saç rengi, pek çok renk arasında bir geçiş tonudur. Koyu kumral saç rengi biraz daha esmer insanlara yakışırken, açık kumral saç rengi açık ve buğday tenli insanlara yakışır. Kumral saç rengi boya renklerinden en çok tercih edilen renkler arasındadır. Çünkü kumral saç renginin üzerine daha sonra işlem yapması çok kolaydır. Kumral sıcak ve ara bir renk olduğu için pek çok renk ile uyum gösterir. Ombre işlemlerinde pek çok renge geçiş kumral üzerinden sağlanmaktadır. Özellikle kumral ve sarının uyumu ombre sayesinde keşfedilmiş ve dore kumral saç renginin çıkış noktası haline gelmiştir.

Saç boyaları, firmalar arasında bir yarışma halini aldığından beri her rengin onlarca alt tonu meydana gelmiştir. Dore kumral saç rengi de, kumralın bir rengidir. Küllü kumral renginden sonra en çok tercih edilen renk Dore kumral saç rengidir.

Dore Kumral Saç Rengi 1

Dore kumral saç rengi sarışın olmak isteyen ancak doğallık arayan pek çok kadının tercih ettiği bir saç rengidir. Sarı ve kumralın olağanüstü uyumunun görüldüğü renktir. Kumral dore pek çok saç boyası firması tarafından satılmaktadır. Birbirlerinden farkları kumralın aralarındaki sarı ışıltıların oranının farklılığıdır. En beğenilen boya loreal kumral dore olmuştur.

Dore Kumral Saç Rengi 2Dore Kumral Saç Rengi 3

Kumral dore saç rengi buğday ten rengine sahip kadınlara çok yakışmaktadır. Markasına ve tonuna bağlı olarak esmerlerin bile kendine yakıştırabildiği bu saç rengini güzel kılan şey saçların bakımlı görünmesini sağlamasıdır. Açık renkli saçlar, koyu renkli saçlara göre her zaman daha bakımlı görünmektedir.

Dore Kumral Saç Rengi 4 Dore Kumral Saç Rengi 5

Kumral dore saç rengi nasıl elde edilir? Pek çok kişinin gözdesi olan bu saç rengi, kumral rengi ile sarının karıştırılması ile elde edilir. Aynı işlem kahverengi ile de yapılabilmektedir. O da dore kahve saç rengi adıyla satılmaktadır. Bu boyalardaki asıl amaç, saç açtırma ile elde edilen uyumlu renklerin tek bir renk olarak birleştirilmesidir. Küllü açık kumral üzerine çok seyrek dore sarı balyaj da dore kumral saç rengi ile aynı etkiyi gösterecektir. Saç bir yandan parıldarken bir yandan doğal görünecektir. Özellikle açık kumral dore en doğal duran boyadır. Çünkü açık kumral sarıya en yakın renktir.

Dore Kumral Saç Rengi 6 Dore Kumral Saç Rengi 7

8 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...