Düğün Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Özel bir davet ya da düğün olduğunda bayanların ortak telaşıdır kullanacakları saç modelleri ve giyim ürünleri… Düğünü olacak kişinin yakınlık derecesine göre haftalar hatta bazen aylar öncesinden düşünmeye başladığı düğün saç modelleri hakkında sizlere bugün bir kaç küçük ip ucu vermek istiyoruz.

Düğün Saç Modelleri ve Yapılışları

Davetli olunan bir düğüne giderken hem düğün sahibine olan saygıdan dolayı daha özenli giyinir, daha hoş bir makyaj yapılır. Bu makyaj ve kıyafeti tamamlamak için özel saç modellerinden de yararlanılır. Düğün için saç modelleri seçerken, saç yapınız, saç uzunluğunuz, düğünün yapılacağı yer, düğün sahibine olan yakınlık ve elbette düğün kıyafeti ile uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Kendinize yakışacak bir saç modeli seçerken bu etkenlerin hepsini göz önüne almanız gerekir.

[reklam id=1]

Düğünde yapılacak saç modelleri seçiminde kıyafetlere göre seçim yaparken dekolteleri mutlaka göz önüne alın. Örneğin sırt dekoltesi olan bir kıyafet kullanacaksanız, bu dekolteyi belli edecek şekilde toplu saç modellerinden ya da düğün topuzu modellerinden birisini seçebilirsiniz. Çok kapalı olan bir kıyafet içinse genelde açık düğün saç modellerini kullanmanızı öneririz.

Düğün Saç Modelleri 1

Uzun saçlar için açık saç modelleri düğünlük olarak seçilebilir. Topuz modellerini çok uzun saçlar için önermiyoruz. Başta ağırlık yapabileceği için gecenin ilerleyen saatlerinde bozulma yaşanabilir. Bunun için bırakılmış saç modelleri düğün için daha idealdir.

Düğün Saç Modelleri 2

Kısa saçlar için düğün saçları olaraksa bırakılmış ya da topuz yapılmış saç modelleri kullanılabilir. Bırakılmış saç modellerinde dalgalı, örgülü ve burgulu modeller seçilebilir. Topuz yaparken saçlara hafif dalga vererek dağınık topuz modellerinden uygulanabilir.

Düğün Saç Modelleri 3

Düğünde yapılacak saç modelleri için önemli bir detay olarak abartıya kaçmamanızı öneririz. Çok abartılı, pırıltılı modeller, sizin düğün sahibinden daha ön plana çıkmanıza neden olabilir ve bu da ister istemez düğün sahibinin rahatsız olmasına neden olabilir. Kır düğünü yada açık hava düğünlerinde mutlaka rahat saç modellerini seçmenizi öneririz. Bu modeller genelde dalgalı ve uçuş uçuş saçlardır. Kış düğünü ve kapalı mekanlarda ise biraz daha ağır modelleri tercih edebilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri 4

Düğünde yapılacak saç modelleri kadar bu modellerde kullanılan aksesuarlar da önemlidir. Saç modeli ve giyim ürününüze göre aynı boncuk ve süslemelere sahip toka, taç kullanabilirsiniz. Bu toka ve taçlara uygun olarak kolye, küpe ve bileklikler de tercih edebilirsiniz. Bu sayede deyim yerindeyse baştan ayağa kadar tam bir uyum yakalayabilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri 5

Aşağıda düğün saç modelleri için örnekleri sizlerle paylaştık. Bu modellere göre siz de kendiniz için uygun bir saç modeli seçebilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri 6 Düğün Saç Modelleri 7 Düğün Saç Modelleri 8 Düğün Saç Modelleri 9

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.