Duştan Sonra Saçların Kabarmaması  

Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç kabarmasının birçok nedeni olmaktadır. Saçlarda kuruluk, cansızlık ve kırıklardan dolayı da meydana gelmektedir. Özellikle saçlara aşırı ısı kullanımı saçların duştan sonra kabarmasına sebeptir. Bunun yanı sıra, nemli havalar saçların kabartmasına da problemdir. Bu nedenlerden dolayı saçlarınıza istediğiniz gibi şekil veremeyebilir ve düzene sokamayabilirsiniz.

Saç kabarmasının önüne geçebilmek için saçlarınıza doğal yollar ile bakımlar yapabilirsiniz. Saçlara uygulanan ısılara ara vererek saçların yumuşamasına yardımcı olabilirsiniz. Saçlarınızı duştan sonra kabarması önlemek için aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Saçların Kabarmaması İçin Yöntemler 

  • İlk olarak duş almadan önce saçlarınıza yağ sürebilirsiniz. Özellikle de zeytinyağı saçların kabarmaması için en etkili yollardan bir tanesidir. Bu sayede saçların daha canlı ve daha yumuşak olmasına yardımcı olacaktır. Zeytinyağını düzenli olarak haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Saçların Kabarmaması İçin Yöntemler

  • Saçlarınızın duştan sonra kabarmaması için yumurta maskesi yada mayonez maskesi yapabilirsiniz. Yumurta saç köklerini ve kırıkları onarmaktadır. Saçların düz ve canlı kalmasında en etkili yollardandır.
  • Maşa, fön ve düzleştirici gibi ısılara bir süre ara verilmelidir. Ancak mutlaka kullanmanız gerekiyor ise en düşük ısıda kullanabilirsiniz.

Saçların Kabarmaması İçin Yöntemler 1

  • Saçlar ıslak iken taranmamalıdır. Hafif nemli ve kurumaya başladığı andan itibaren geniş tarak yardımı ile yapabilirsiniz.
  • Saçlarınızı zaman zaman sirkeli su ile durulayabilirsiniz. Sirkeli su, saçlara canlılık katmakta ve kepeği önlemektedir.
  • Saçların kabarmasına neden olacak en önemli olaylardan bir tanesi yanlış beslenmedir. Ne kadar sağlıklı beslenilirse saçlarda bir o kadar güçlenir.

Saçların Kabarmaması İçin Yöntemler 2

29 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...