Düz Kesim Katsız Saç Modelleri: Dümdüz Saçlara Nasıl Sahip Olunur

Yayınlanma Tarihi: 4 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Her saç tipi kendine özgü bir modelde ve şekilde doğal olarak yüzümüze oturmuş ve alışık olduğumuz bir görüntü oluşturmuştur. Fakat bu görüntüde değişiklikler yapmak ve bu değişiklikler ile güzellik katmak kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir. Bu sebeple de saç tipine ve yapısına göre farklı kesimler ve uygulamalar ile ortaya başka başka modeller çıkabilmektedir. Siz de saç şeklinize göre bir kesim yaptırmak istiyor iseniz tüyolar yazımızın devamında!

Düz Kesim Katsız Saç Modelleri

Düz saça sahip olan insanların oranı dalgalı ve kıvırcık saça göre çok daha fazladır bu yüzden düz kesim saç modelleri her zaman daha ön planda olmuş ve daha çok kişi tarafından tercih edilmiştir. Bu tarz saçlarda kesim hilesi olarak yapılabilecek tek şey kat vermek ve kakül kesmek olsa da doğru noktalardan kesim yapıldığında saçlarınız hem olduğundan dolgun gözükmekte hem de kolay ve hızlı biçimde şekil almaktadır. Katsız saç modelleri ise uzun ve düz şekilde kullanılabilen gür saçlar ve kalın telli saçlar için uygun olmaktadır. Katsız saçların toplamak ve toplu iken şekil vermek daha kolaydır. Düz kesim katsız saç eğer dalgalı bir saç tipi ise kendiliğinde şeklini almakta ve saçın daha dolgun görünmesini sağlamaktadır.

Bu tür saçlara boya ve ombre uygulaması da çok kolay yapılabilir ve etkili sonuçlar elde edilir. Fakat saçlar eğer toplanmıyor ve dağınık kullanılıyor ise düz katsız saç modelleri yerine kısa ve katlı modeller daha çok tercih edilmelidir. Bu saçların özellikle yaz ve bahar aylarında da kullanımı daha kolay olmaktadır. Düz kesim katsız saç modeli denemeden önce saçınızı ne tarafa doğru ayırdığınızı da iyi bilmeniz ve kesimini buna dikkat ederek yaptırmanız gerekir.4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...