Düz Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 7 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Evde saç kesimi birçok insan tarafından oldukça zor olmak ya da cesaret edilmediği için hiç yapılmamaktadır. Oysa saç kesimi o kadar da zor olmamakla birlikte bazı püs noktaları bilmek yeterli olacaktır. Saç modelleri arasında katlı kesimler göze çarpmaktadır. Özellikle katlı düz saç kesimi öncelikle ilgi çeken saç modelleri arasındadır. Evde düz saç kesimi için birçok videolara bulunmaktadır. Bunları internet sitelerinden bulup izleyerek evde saç kesimi yapılabilir.

Genelde düz saç kesimi nasıl yapılır başlığı altında izleyerek birçok taktik alınabilir. Öncelikle bilinmesi gereken şey saçın şekil alması için bazı ayarlamalar yapılmaktadır. Yani katlı saç kesimi için saçı yatayda ikiye ayırarak üstteki tutamı alttakinden daha kısa kesmek olacaktır. Ancak bunu yaparken saçı aşağı doğru tarayıp düz bir şekilde kısalmak doğru değildir. Böyle yapınca saç kalın bir çizgi şeklinde duracak ve bu da hoş bir görüntü vermeyecektir.

Bunun önüne geçmek için üst kısımdan ayırdığımız tutamı yukarıya doğru tutarak uçlardan yavaş yavaş kesmek gerekmektedir. Böylelikle tamamen düz değil de tutamın üst kısmı alt kısmından daha kısa olacaktır. Bunun yanında bir de makas hareketi oldukça önemlidir. Makası, kesilecek saça dik veya dike yakın tutmak gerekmektedir. Böyle yapınca kesilen saçın uçları tamamen düz değil de daha simetri bir hal almaktadır. Daha sonra alt kısımdaki tutam da üstte kestiğimizden az olmak şartıyla aynı işlemlerle kesilmektedir. Bu şekilde katlı bir saça sahip olunmaktadır.

Düz Saç Kesimi 1

Saç kesiminde en çok zorlanılan perçem kesimidir.

Perçemli düz saç kesimi yapılırken saçın arka kısımları kesildikten sonra perçemde de mantık aynıdır. Perçemin istenilen şekle göre değişiklik göstermesiyle birlikte aynı işlem uygulanmaktadır. Düz perçem için yine saçı yukarıya doğru kaldırarak makasın saça dike yakın bir açıyla getirilmesi şartıyla parkem kesimi yapılmaktadır.

Düz Saç Kesimi 2 Düz Saç Kesimi 3 Düz Saç Kesimi 4 Düz Saç Kesimi 5 Düz Saç Kesimi 6

7 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...