Düz Saç Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır? Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bütün saçların aynı boyda olduğu modeller, düz saç modelleridir. Farklı boyutlarda tasarlanıp kullanılabilen bu saç modelleri, günümüzde en fazla kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Düz saç modellerine karşı ilgi duyan bayanlar için düz saç kesim modelleri ve kullanımları hakkında detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Düz Saç Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır?

Düz saç kesim modelleri son dönemlerde en fazla kullanılan saç modelleridir. Bu tür saçlar, yüz hatlarını gizlemek için kullanılabilir. Kilolu olan ya da yanak kısımları dolgun gelen bayanlar bu tür modeller ile yüzlerini daha zayıf gösterebilir. Kıyafetleri ile fazlalıklarını saklamak isteyen bayanlar, düz saç modelleri ile de yüz bölgesindeki fazla kilolarını saklayabilir.

Düz saç modelleri saç yapısı olarak ince telli saçlara sahip bayanlar için de idealdir. Saçları olduğundan daha hacimli ve daha gür göstermek isteyenler için orta boy ya da kısa olarak düz saç modelleri daha idealdir. Uzun düz kesim saç modelleri, orta kalınlıkta saçlar için idealdir.

Düz Saç Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır? 1

Düz kesim saç modelleri, dalgalı ya da düz saçlarda kullanılabilir. Ancak kıvırcık saçlar için çok ideal olduğunu söyleyemeyiz. Kıvırcık saçlar için en ideal saç modelleri, katlı kesim modellerdir. En az iki kat kesim bu saçlarda çok hoş durmaktadır ve rahat kullanım sağlar.

Düz Saç Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır? 2

Düz kesim saç modelleri hem abiye hem spor giyim ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Abiye giyim ile kullanıldıklarında sadece bir fön çekilmesi yeterli olabilir. Yandan ya da ortadan ayrılmış, düm düz uzanan düz kesim saç modelleri ile hem sade hem göz kamaştırıcı olabilirsiniz. Günlük kullanımda da yine benzer şekilde saçlarınızın tamamını toplayabilir ya da yarım toplayarak hoş bir saç modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Düz Saç Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır? 3

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Düz kesim saç modelleri kullanım açısından da pratik kesim modelleridir. Bu kesimler ile birlikte her saç modeli kullanılabilir. Saçın boyuna göre topuz, at kuyruğu, yarım topuz, örgü, yarı toplu modeller uygulanabilir. Katlı kesimlerin bazılarında ortaya çıkan modele uyumsuzluk düz kesim saç modellerinde çok fazla geçerli değildir.

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 1

Düz kısa saç modelleri ya da uzun saç modellerine değişiklik katmak için perçem ya da kahkül kullanılabilir. Perçemlerin ya da kahküllerin seçiminde kişinin tarzı, saç yapısı ve en fazla da yüz şekli önemlidir. Yüz şekline göre kahkül seçimi, perçem seçimi, uygun olduğunda, çok hoş ve güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Eğer ilk defa kahkül ya da perçemli bir saç modeli kullanacaksanız, yapacağınız detayın size uyup uymadığını anlamak için takma kahkül ya da takma perçemlerden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde kullanacağınız saç detaylarına uyum sağlarsanız, saç modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 2

Düz kesim saç modelleri, her yaşa uygun modellerdir. Genç kızların da beğenerek kullandıkları bu tür saç kesimleri, orta yaş ve küçük çocuklar için de idealdir. Küçük çocukların daha yeni yeni yapısı oturan saçları için katlı kesimler ağır gelebilir. Bu nedenle düz kesim modeller daha fazla tercih edilir. Daha bebek saçı olan çocukların saçlarının gür ve sağlıklı görünmesini bu tür modeller sağlar. Bu tür kesimler okul saç modellerinde de idealdir. Daha sağlam, daha sıkı ve bozulması daha zor saç modellerini düz saçlarda uygulayabilirsiniz. Zaman zaman karşılaşılan topuz ya da örgülerden çıkan saçlar, katlı kesimlerde daha fazla yaşanır. Katlı kesim olmayan düz saçlarda bu tür sorunların yaşanması ancak saç çok kısa ise söz konusudur.

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 3 Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 4

25 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...