Düz Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düz saçlı kadınlar, diğer saç tiplerine göre biraz daha şanslıdırlar. Düz saçlara sahip olmak özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınların imrendiği ve istediği bir durum olmuştur.  Çoğunlukla kullanımı diğer saç tiplerine daha kolay olsa da düz saçlı kadınların da bakımından ya da ince telli olup cansız, sönük görmelerinden şikayet ettiği durumlar da yok değildir. Düz saçlar iyi bir bakım ile ipeksi ve pürüzsüz bir görünüme sahip olurlar. Bu nedenle ısıl işleme daha az maruz kalırlar. Bakımlı ve sağlıklı düz saçları sadece tarayarak bile şekil vermek mümkündür.

Düz saçta önemli olan saç bakımıdır. Düzenli aralıklarla saç uçlarından kestirilmesi, kırıklardan temizlenmesi ve bakım yapılması gereklidir. Profesyonel bakım ile birlikte evde uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Düz saçlarınız varsa kesim modeli belirlerken yüz tipinizi dikkate almayı unutmayın. Kısa kestirerek asi ve maskülen bir görünüme sahip olabilir, kahkülle biraz hareket kazandırabilirsiniz. Kat verdirerek hacim kazanmasını sağlayabilir ya da trend saç modellerinden lob saç ya da bob saç tarzını deneyebilirsiniz.

[reklam id=1]

Düz ve kısa saçlarınız varsa farklı tarzlar ile harikalar yaratabilirsiniz. Son dönemlerde sıkça kullanılan Pixie saç modeli, size hem kadınsı hem de feminen bir görünüm kazandıracaktır. Minyon bir yüz tipiniz ve uzun bir boynunuz varsa kısa düz saçlarınız için bu modeli mutlaka denemelisiniz. Pixie saç modeli ile daha genç bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Bu saçı kullanırken de bir ısıl işlem uygulamanıza gerek olmadığı için saçlarınızın yıpranmasını da engellemiş olacaksınız.

duz-sac-modelleri-1 duz-sac-modelleri-2duz-sac-modelleri-3 duz-sac-modelleri-4duz-sac-modelleri-5 duz-sac-modelleri-6duz-sac-modelleri-7 duz-sac-modelleri-8duz-sac-modelleri-9 duz-sac-modelleri-10duz-sac-modelleri-11 duz-sac-modelleri-12

Düz saçlar için son dönemlerin en ideal tarzı bob saç kesim modelleridir. Düz saçlarınız varsa kısa ve katlı kesilmiş bob modelleri tercih ederek hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca kakül seviyorsanız bob modelini kaküllü de seçebilirsiniz. Ensenizi ve boynunuzu açıkta bırakacağı için yüz hatlarınızı da ön plana çıkaracaktır.

duz-sac-modelleri-13 duz-sac-modelleri-14duz-sac-modelleri-15 duz-sac-modelleri-16duz-sac-modelleri-17 duz-sac-modelleri-18duz-sac-modelleri-19 duz-sac-modelleri-20duz-sac-modelleri-21 duz-sac-modelleri-22

Düz ve uzun saçlarınız varsa , saçlarınızı açık bırakarak kullanabileceğiniz gibi atkuyruğu ya da örgü modelleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun saçlarınızın kesiminde kat tercih ederek hacim kazandırabilir ya da düz ipeksi bir görünümle hepsini aynı boyda bırakabilirsiniz. Kakülde uzun düz saça en yakışan formlardan biridir.

duz-sac-modelleri-23 duz-sac-modelleri-24duz-sac-modelleri-25 duz-sac-modelleri-26 duz-sac-modelleri-27 duz-sac-modelleri-28 duz-sac-modelleri-29duz-sac-modelleri-30 duz-sac-modelleri-31 duz-sac-modelleri-32 duz-sac-modelleri-33 duz-sac-modelleri-34duz-sac-modelleri-35 duz-sac-modelleri-36 duz-sac-modelleri-37 duz-sac-modelleri-38

Orta uzunlukta düz saçlarınız varsa yine son dönemlerin gözde ve trend modellerinden lob saç modeli kurtarıcınız olabilir. Omuz hizasında tercih edebileceğiniz bir kesimle farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

duz-sac-modelleri-39 duz-sac-modelleri-40 duz-sac-modelleri-41 duz-sac-modelleri-42 duz-sac-modelleri-43duz-sac-modelleri-44 duz-sac-modelleri-45 duz-sac-modelleri-46

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.