Ecaille Saç Rengi Nedir, Nasıl Elde Edilir, Boya Numarası, Modelleri ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 19 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Son dönemlerde bayanların saçlarında görmeye alıştığımız karışık renklerden birisi de ecaille saç rengidir. Bayanların saçlarında kullanmayı sevdikleri kahve ve sarı tonları kullanılarak uygulanan bu saç rengi ve bu saç rengi ile uyumlu saç modelleri hakkında detayları yazımızın içeriğinde sizler için derledik. İşte muhteşem ecaille saç rengi…

Ecaille Saç Rengi Nedir?

Ecaille saç rengi, birbirine yakın farklı saç renklerinin birlikte kullanılması ile elde edilen bir renktir. Cilt tonuna göre kahve ya da sarının en sevilen tonları kullanılarak bu renk elde edilebilir. Karışık renkli saçların hala moda olduğu günümüzde ecaille saçlar ünlü bayanların da ilgisini çekiyor. Yerli ve yabancı çok sayıda ünlünün saçlarında gördüğümüz rengin en önemli özelliği, her cilt tonu ile uyumlu şekilde kullanılabilmesidir.

[reklam id=1]

Ecaille Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Ecaille saç nedir, kısaca bahsettikten sonra şimdi de bu rengin nasıl elde edilebileceği konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Ecaille saç genelde farklı renklerin saçın belirli kısımlarına uygulanması ile oluşturulan ombre ile karıştırılır. Bu iki boyama tekniği birbirine benzese de farklı şekillerde uygulanır. Ecaille saç tekniğinde renk tonları saçın her yerine uygulanır. Bu da daha doğal ve daha hoş bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Ecaille Saç Rengi Boya Numarası

Bu özel saç tekniği sarı ve kahve tonlarında boyalar ile hazırlanır. Ten rengine göre boyaların tonlarında değişiklik olsa da dumanlı sarı, kum sarısı, kestane ve bakır kızılı en fazla kullanılan ecaille saç renkleridir.

Ecaille Saç Rengi Modelleri

Ecaille saç modelleri, farklı renk tonlarını ortaya çıkaracak özellikte modeller olmalıdır. Hafif dalgalı, katlı kesim ve uzun saç modelleri bu renk ile çok uyumludur. Saçların dalgası güneş ışığında ya da gece ışığında değişik renk tonlarını yansıtarak çok hoş görüntüler ortaya çıkaracaktır.

Ecaille Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Ecaille saç modeli ve saç rengi havalı saçları olan bayanlara çok yakışır. Günlük kullanımda da özel gece davetlerinde de bu saç modeli ve rengi çok rahat kullanılır. Her ortamda göz kamaştıran güzelliğe ulaşmak için ten renginiz ile uyumlu ecaille saç rengi tonlarından birini tercih edebilir ve uyumlu şekilde kullanabilirsiniz.

19 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.