Ela Gözlüler İçin Saç Renkleri: Ela Gözlü Bayanlar Hangi Saç Renklerini Kullanmalıdırlar?

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Ela göz rengi ışığın geliş yönüne göre gözlerin farklı renkte görünmesi ile ortaya çıkan bir renktir. Ela-yeşil ya da ela-kahverengi olarak iki şekilde görülür. Bu göz renkleri, yeni bir saç rengi seçimi konusunda kadınların karar vermesinde etkili olur. Yazımızda ela gözlüler için saç rengi seçimi konusunu detayları ile ele alacağız. Ela gözlerde cilt tonuna göre saç rengi seçimi şu şekilde olmalıdır…

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Ela Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Açık ve soğuk cilt tonuna sahip ela gözlü bir bayansanız çok fazla saç rengi seçeneğiniz var demektir. Bu tür ten rengine sahip bayanlar için sarının en açk tonundan siyahın en koyu tonuna kadar her renk uyabilir. Gözlerdeki değişik renklerin ortaya çıkmasını isteyen bayanlar, saçlarında koyu siyah tonlarını kullanarak bu isteklerine ulaşabilirler.

Koyu ten rengi ve soğuk cilt tonuna sahip ela gözlü bayanlar ise saç reng seçiminde biraz daha kısıtlı davranmalıdır. Bu tip ten rengine sahipseniz sarının açık tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kırmızı ya da kızıl tabanlı ombre uygulamaları da ela göze saç rengi seçiminiz için ideal olabilir.

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Ela Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Sıcak tonlarda koyu bir cilt teniniz var ve gözleriniz ela ise saç rengi olarak turuncu bazlı saç renklerini tercih edebilirsiniz. Koyu ten renginiz ile turuncu tonlarının uyumu çok hoş olacaktır. Mor ya da mavi bazlı saç rengi uygulamalarından ise kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Cilt tonunuz sıcak ve açık renk ise ela gözlerinize uygun saç renkleri kahve tonları, zangin sarı tonları ve kızıl tabanlı saç renkleridir. Bu renklerden seçim yaparken gözlerinizin ela rengne göre karar vermeniz doğru olacaktır.

Nötr Cilt Tonuna Sahip Ela Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip ela gözlü kadınlar için saç rengi seçimi daha kolaydır. Hemen hemen her saç rengi ile uyumlu bir tene sahiplerdir. Nötr tene sahip ela göz saç rengi modelleri seçiminde gözdeki hangi rengin ön plana çıkması isteniyorsa seçim ona göre yapılmalıdır. Örneğin ela gözdeki yeşil rengin açığa çıkması için açık renk tonlarının kullanılması gerekir.

 


7 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...