En Beğenilen Ombre Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


En beğenilen ombre saç renkleri; Kadınların en büyük tutkusu nesillerdir güzel görünmek, beğeni toplamak ve kendini güzel hissederek özgüvenini benliğinde toparlamak olmuştur. Güzel hissetmeyen hiçbir kadının kendisini iyi hissettiğini söylemek mümkün değildir. Kadın, doğası gereği duygusal bir varlıktır ve her açıdan da duygusal anlamda kendisini doyurmak ister.

Bunun en büyük kanıtı da morali bozuk olan ve kendini her açıdan kötü hisseden kadının soluğu en yakın kuaförde almasıdır. Kendisini iyi hissedebilmek adına saçlarında radikal değişiklikler yapan kadınların sayısı toplumda yok sayılamayacak kadar fazladır. Nesillerdir büyük değişiklikleri kadınların toplu olarak saçlarında gerçekleştirdiği gözle görünen ve toplu olarak kabul edilen bir gerçektir. Saç kestirmek, bambaşka bir renge boyamak, balyaj attırmak, gölgelendirmek ya da son zamanların en sık tercih edilen modası olan ombre saç rengi kullanmak…

Ombre saç modeli; genel olarak saçların dip renginden farklı olarak uç kısımlarının renginin açılması, ton değiştirilmesi ya da daha koyu bir renge boyanarak farklılık yaratılmasıdır. Özellikle 2000’li yılların başında patlayan bu saç rengi akımı şu anda da daha farklı şekil ve tonlarda hem kuaför salonlarında hem de ev ortamlarında kadınlar tarafından beğenilerek uygulanmaya devam ediyor. Kadınların en çok kullanmayı arzu ettiği renklerin başında sarı renk ve tonları olduğunu herkes kabul etmektedir. Fakat sarı rengin herkese yakışmadığı ya da doğru tonun bulunması gerektiği de bilinmektedir. Özellikle çok geniş bir renk skalasına sahip olan sarı tonu; bayanların vazgeçilmez tercihlerinin arasında listenin başında yer alıyor. Bu yüzden de saçlarını tamamen sarı renge boyamaya uygun ten tonuna sahip olmayan kadınlar sıklıkla bu arzularını saçlarına sarı ombre uygulaması yaparak gerçekleştiriyor. Saçların uç kısımlarının sık sık bayanlar tarafından sarının tonlarına boyatıldığı gözlemlenebilir bir gerçek durumundadır.

En Beğenilen Ombre Saç Renkleri 1

Ombre Saç Renkleri

Yine aynı şekilde saçların uç kısımlarında tercih edilen bir diğer sarı tonu ise; platin ombre rengidir. Saçlarını tamamen platin sarıya boyatamayan buna uygun bir renk sıcaklığına sahip olmayan bayanlar, bu rengi ombre sayesinde saçlarına uygulayabiliyor. Bunun yanı sıra yine sıklıkla tercih edilen bir diğer sarı tonu ise, küllü sarı ombre tonu olmuştur.

Ombre Saç Renkleri

Sarı tonlarının skalasına yakın fakat biraz daha kumral tonlara dönük olan çok fazla yapay durmayan bir ton tercih eden bayanlar ise küllü kumral ombre tercih edebiliyor. Bu rengin yanında yine sıklıkla tercih edilen bir diğer renk ise, kumral ombre saç rengi olmuştur. Daha fazla doğallıktan yana olan; sanki saçlarının tonu deniz- kum – güneş üçlüsü tarafından o renge gelmiş görünsün isteğini duyan bayanlar ise, doğal ombre tercih ediyor. Doğallıkta güzelliğin yansıması kabul ediliyor.

Ombre Saç Renkleri 1

Saçlarının sadece ayna gibi yansımasını isteyen ve renk farklılığı biraz olsun fark edilsin ve ışıltılı bir görüntü elde edilsin isteyen bayanlar ise sıklıkla kahverengi ombre tercih ediyor. Yine aynı şekilde sarı renk skalasının çekiciliğinin yanında onun en büyük rakibi olarak görülen kızıl tonları da bu yarışta yerini alıyor.

Ombre Saç Renkleri 2

Kızılın çekiciliğinden vazgeçemeyen bayanların en büyük ombre tercihlerinden bir tanesi de kızıl ombre… Kızılın birçok tonunun bulunduğu ve yine ten rengine göre her bayana uyum sağlayabileceği bilinen bir gerçek olmuştur. Özellikle son dönemlerin en mode rengi olan bakır ombre de bayanlar arasında sık sık tercih edilen bir renk konumunda…

Ombre Saç Renkleri 3

Tamamen zıtlık arayan ve koyu rengin saç uçlarında hakimiyet sürmesini isteyen bayanlar tarafından tercih edilen bir diğer renk ise siyah saç ombre… Siyahın asilliğini elinde tutmak isteyen bayanların en sık tercih ettiği bu renk; saçlarda son derece şık duruyor.

Ombre Saç Renkleri 4

9 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...