En Güzel Erkek Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Erkekler için saç modelleri, kadınlar kadar önemli midir? Kel erkekler dışında bu konu aslında sanıldığından daha önemlidir. Her ne kadar beyler, saç modelleri erkek için önemli değildir çıkışında bulunuyor olsa da, saç stilleri araştırması yapan ve medyatik erkekleri içten içe kıskanan beyefendilerin de var ol olduğunu biliriz. Bunda çekinecek bir şey yok esasında pekala beyler de, erkek saç kesim modelleri hakkında araştırma yapabilir ve daha şık görünmek için erkek saç şekilleri bulmaya çalışabilirler. Kaldı ki aslında elimizde rol model oldukça fazladır. Beylerin gözlerini ayırmadığı futbol müsabakalarında sahaları süsleyen oyuncuların her biri birer moda ikonudur. Tabii kimi modeller, gündelik yaşantıya pek uygun değilse de bazılarının oldukça şık kesimleri olduğu da bir gerçektir.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 2

Örnek verecek olursak, medyatik beylerden David Beckham’ın saç stili, her detayı ile fenomendir. Birkaç farklı modeli popüler hale getirmiş ve bugün dahi çok daha genç isimleri tarzıyla geride bırakabilen bir isim olması sebebi ile, bay Beckham, klasik kesimler ve kısa saç modellerinde, tartışılmaz bir ikondur.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 1

Klasik Erkek Saç Modelleri

Klasik kesim saç modelleri, daha çok taranan saçlar için tercih edilen sıradan modellerdir. Bu saç modelleri erkek için belli bir dönemde vazgeçilmezdir. Özellikle iş dünyasında klasik giyim tarzına mecbur olan beyler bu saç stilleri ile hayatlarını sürdürürler. Ayrıca erkek saç kesim modelleri içerisinde klasik kesim, her saç tipinde kullanılabilen örnekler içermesinden dolayı oldukça kullanışlıdır ve bu noktada tercih edilecek erkek saç şekilleri, gündelik olarak her giyim tarzında kullanılabilir.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 5

Eğer kolay şekil alan orta uzunluktaki saçlarınız varda, yanlar daha kısa olmak kaydıyla, üstleri bir miktar uzun bırakıp, geri yatırabilirsiniz. Ülkemizde memoli saçı olarak da bilinen bu model, son yıllarda daha az tercih edilmektedir.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 6

Kısa Saç Modelleri Erkek

Kısa saç modelleri ise, özellikle seyrek saçları olan beylerin ve elbette özellikle bakımla uğraşamayanlarının tercih ettiği modellerdir. Göreceli küçük ayrıntılarla birbriinden ayrılır. Saç unsurunu azalttığı için model olarak çok fazla unsurdan bahsetmek doğru olmaz.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 8

Uzun Saç Modelleri Erkek

Uzun saç modelleri ise, tarzına önem veren beylerin tercihidir. Ancak bu noktada hem kuaförün çok başarılı olması, hem de kişinin saç bakımına özen göstermesi gerekir. Uzun ve bakımsız erkek saçı, gerçekten dayanılmaz bir manzaradır.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 7

İyi biçimlendirilmiş uzun erkek saç modelleri ise, oldukça etkileyici sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Tabii yukarda da değindiğimiz gibi bu modeller için oldukça sıkı bir bakım süreci gereklidir ve erkeklerin çok azı bu süreçleri kadınlar kadar benimsemiş durumdadır.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 4

Tüm bunların dışında marjinal saç modelleri de mevcuttur. Hipster modasının getirdiği, yanları ok kısa, üstleri oldukça uzun saçlar bunlardan birisi iken,

En Güzel Erkek Saç Modelleri 3

50’lerin Rock’n’Roll kültürünün bir parçası olan, yandan ayırıp tepede şişirme tekniği de değişik modellerden birisi olarak kabul edilebilir. Elbette bu noktada ünlülerin modellerinin günlü yaşantıda denenmemesi gerektiği de hatırlatılmalıdır. Erkek ünlüler özellikle sokağa çıkılmayacak derecede değişik saç modelleri kullanırlar. Bu erkek saç şekilleri, kesin olarak sosyal çevrenizde hoş karşılanmayacaktır. BU hususu da dikkate almanızda fayda vardır.

6 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...