En Havalı Saç Kesim Trendi Hollywood’un Son Gözdesi: Lob Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 28 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düz ya da dalgalı şekilde gelen, omuzlara dökülen lob kesim modelleri son senelerde ünlü bayanlar arasında da çok fazla tercih ediliyor. Dalgalı, düz, dağınık, derli toplu, her tür saç modeli ile uyumlu olarak tasarlanabilen bu saç kesim modelini daha uzun süre yerli ve yabancı ünlü bayanların saçlarında görecek gibiyiz.

Hollywood’un en ünlü isimlerinin severek kullandıkları saç modellerinden birisi lob kesim… Omuz ve sırt dekolteli giyim ürünleri ile birlikte hoş uyum sağlayan bu saç modeli, her renk saçta hoş görüntüler oluşturuyor. Kimi zaman spor bir giyim ürünü üzerinde kimi zaman şık bir abiye kıyafet ile kullanılan lob kesim, kısa bob kesimin omuz hizalarına kadar uzatılan modelidir. Kelimle anlamı olarak lob kesim nedir sorusunun cevabı olarak “Long Bob” kelimesinin birleşimi olarak verilebilir.

Omuzlardan hafif aşağı doğru uzanan uzun lob kesim saç modellerini kullanırken hafif dalgalar çok hoş duruyor. Ünlü güzeller de bu hoş modele hava katmak için uzun lob kesimlerinde hafif dalgalara yer veriyor. Saç uzunluğu arttıkça daha yoğun dalgalı lob kesim modellerinin kullanımı daha idealdir. Yüz şekline, saç yapısına ve giyim tarzına göre farklı kesim lob saç modelleri kullanılabilir.

Hollywood ünlülerinde lob kesim saç modellerini en çok kullanan isimler ve saç modellerini biraz daha yakından incelemek istedik. İşte o ünlü isimler ve kullandıkları lob kesim saç modelleri…

 Kim Kardashian: Düz, omuzlara uzanan, ortadan ayrılmış lob kesim saç modelini kullanan Kim Kardashian, bu saç modelinin en çok yakıştığı isimlerden.


Jennifer Aniston: Omuzlara hafif değen, dalgalı ve katlı lob kesim saç modelini yandan ayırarak kullanmayı seviyor.


Emma Stone: Dikkat çekici saç rengini, düz hoş lob saç kesim modeli ile birleştiren ünlü güzel, yandan ayırdığı saçlarını dalgalı olarak kullanmayı seviyor.


Katy Perry: Lob saç kesim modeli ile adı sıkça yan yana gelen ünlülerden birisi olan Katy Perry, dağınık ya da düz olarak omuzlara uzanan saç modellerini kullanmayı seviyor.


Victoria Beckham: Bob kesim saç modellerini de kullanmayı çok seven güzel, saçları uzadığında lob kesim modellerini de uzun süre kullandı.


28 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...