En İyi Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


En iyi Saç Kesim modelleri deyimi göreceli bir deyim midir? “En iyi” kavramı ne kadar objektif bir kavramdır. Saç kesimi için bu tanım kullanılabilir mi? Elbette kullanılır. İyi ve güzel her ne kadar göreceli olsa da, yakışan kavramı o kadar da göreceli değildir. Ayrıca, görecelilik güzellik söz konusu olduğunda büyük farklılıklar içermeyken bir kavramdır. Bu yazımızda sizlerle kısa kesim saç modelleri, uzun saç kesim modelleri, konularında genel bir değerlendirme yapıp, katlı saç kesim modelleri konusunu inceleyeceğiz. Tabii saç tiplerine göre de analizler yapacak ve kıvırcık saç kesim modelleri ile dalgalı saç kesim modelleri üzerine tartışma yapacağız. Bununla birlikte kesim tipine göre de bazı noktalara değinmek örneğin, küt saç kesim modelleri ve düz kesim saç modelleri hakkında bir irdeleme yapmamız da doğru olacaktır. Resimli biçimde sizinle aşağıda bizde en iyi saç kesim modellerini paylaşıyor olacağız.

En İyi Saç Kesim Modelleri

Bir kadın veya bir erkek güzel görünüyorsa, hatta çarpıcı ise, saç kesiminin güzelliğini tartışır mısınız? Veya bu çarpıcılık saçlardan mı kaynaklanır ya da buna saçların etkisi nedir? Emin olun oldukça fazladır. Saç, insan simasını bütünüyle değiştiren önemli bir unsurdur. Muhteşem bir güzellik, muhteşem saçlar olmadan olmaz.

En İyi Saç Kesim Modelleri 1

Yalnız erkekler için bir istisna açmakta fayda vardır. Zira erkeklerde kellik genetik bir sorundur ve engellenemez olmasının yanı sıra, kimi beylere benzersiz bir karizma kazandırır. Örneğin Bruca Willis bunların en iyi örneğidir. Hiç saçı olmamasına rağmen çok iyi bir saç kesimine sahiptir.

En İyi Saç Kesim Modelleri 6

En İyi Saç Kesim Modelleri 2

Kısa Saç Kesim Modelleri

Kadın için oldukça iyi planlanması gereken kısa saç kesim modelleri, üzerinde iyi düşünülmezse istenmeyen sonuçlara gebedir. Ancak kimileri vardı ki, o kadının hiç uzun saçlı olmaması gerektiğini yüksek sesle söyletebilir.

En İyi Saç Kesim Modelleri 3

Uzun Saç Kesim Modelleri

Uzun saçlar, tarihte kadının saçından halat yapma noktasına kadar uzanan mitler oluşmasın neden olmuş, kadın, kısa kesim saç modelleri ile değil düz kesim saç modelleri ve özellikle uzun saç kesim modelleri ile özdeşleşmiştir. Esasında, iyi bakılan güzel kesilmiş uzun saçlar da şüphesiz çok güzel görünürler.

En İyi Saç Kesim Modelleri 5

Katlı Saç Kesim Modelleri

Katmanları iyi ayarlanmış katlı saç modelleri ise, şehirli bir amazonun dayanılmaz cazibesini ortaya çıkarmaya yeter de artar bile. Güzel katlı saç kesim modelleri uygulanmış saçlara sahip kadınlar, saçlarına hiç dokunmasalar dahi, muhteşem görünmeyi başarabilirler. Güzelliğe güzellik katan bu saçları ortaya çıkarmak için yetenekli bir kuaför gerektiğini hatırlatmakta fayda vardır, bu konuyu özellikle belirtmekte fayda vardır.

En İyi Saç Kesim Modelleri 8

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Naturel kıvırcık saç çok fazla rastlanılan bir saç tipi değildir. Çoğunlukla kadınlar, düz veya dalgalı saçlarını kıvırcık yapmaya çalışır, bunun karşılığında kıvırcık saçlarının bakımı ile hayatı zindana dönen kıvırcıklar, sabah düzleştirdikleri saçları akşam olmadan kıvrılınca, onları yolmak isterler. Tabii bu doğanın gereğidir. Kıvırcık saç, zor bir saç tipidir. Gerek kesimi, gerekse bakımı sahibine ciddi eziyetler vermektedir.

En İyi Saç Kesim Modelleri 9

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

En çok karşılaşılan saç tipi ise, dalgalı saçlardır. Kesimleri artık kuaförlerin gözü kapalı yaptıkları işlemlerdir. Pek çok örneği  olmasından dolayı kolaylıkla bir model seçilip, uygulanabilmektedir.

En İyi Saç Kesim Modelleri 4

Küt Saç Kesim Modelleri

Küt saç kesimi, kimilerinin üzerine yapışmış kalmış ve onlar o saç kesimine sahip olmazlarsa, olmazmış gibi gelir. İyi düşünülmesi ve birkaç noktadan fikir alınması gerekir. Sıradan modeller ve yüz şekline uygun olmayan kesimler büyük problemler yaratabilir.

En İyi Saç Kesim Modelleri 7

6 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...