En Moda Kısa Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Yüz hatlarını belirginleştirip güzelliği ile ön plana çıkmak isteyen bayanlar, tercihlerini kısa saç modellerinden yana kullanılır. Cesur ve kendinden emin bayanların tarzlarını tamamlayan en moda kısa saç modelleri , farklı uzunluk ve modellerde karşımıza çıkıyor.

Kısa saçlar için saç modelleri hemen hemen her dönem moda olan saç modelleridir. Sizde kendinize yeni bir imaj yaratmak istiyorsanız, tercihinizi kısa saç modellerinden yana kullanabilirsiniz. Yeni bir kısa saç modeli seçimi için;

  • Yüz şekli
  • Giyim tarzı
  • Saç rengi
  • Doğal saç şekli
  • Kişinin yaşı

göz önüne alınmalı. Maddelerde belirtilenlere kısa saç modelleri kadın kuaför kataloglarında belirlenip bu modeller arasından en beğenileni seçilebilir.

2016 Kısa Saç Modelleri

2016 yılı kısa saç kesim modelleri, özgür, kendine güvenen ve güzelliğinin farkında olan bayanlar için ideal modellerden oluşuyor. Çene ve kulak hizasında kısa saç kesim modellerinde ön plana çıkan asimetrik dokunuşlar, omuza kadar inen modellerde de sivri bir uzantı olarak karşımıza çıkıyor. Her saç şekli ve saç rengine uyan asimetrik kısa saç modelleri, özellikle 20’li ve 30’lu yaşlarda olan bayanların ilk tercihleri arasında. Sizde güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve daha cesur bir görüntü elde etmek için kısa saç modellerini kullanabilirsiniz. Size yardımcı olmaası açısından yazımızın devamında en çok tercih edilen kısa saç modelleri hakkında detayları ve resimleri sizlerle paylaşıyoruz.

kisa sac modelleri1

kisa sac modelleri1

Kısa Küt Saç Modelleri

Küt saç modelleri kısa saç denildiğinde ilk akla gelen modellerden biridir. Geçmişten günümüze modası geçmeyen küt saç modelleri, genelde çene hizasında ve düz şekilde kullanılıyor. Her saç rengine uyum sağlayan küt saç modelleri, uzun yüzler için hafif dalgalı, yuvarlak yüzler içinse daha düz olarak kullanılabilir. Alın bölgesinde açıklığı bulunan bayanlar, bunu saklamak için kısa ve düz kahküller ile birlikte düz küt saç modelini kullanabilir.

kisa-sac-modelleri2

kisa-sac-modelleri2

kisa-sac-modelleri3

kisa-sac-modelleri3

Kısa Saç Örgü Modelleri

Bayanların sıkça kullandığı saç örgüleri, çok kısa saç modelleri için pek uygulanmasa da çene hizası ve çene altındaki saçlar için son derece idealdir. Sürekli saçlarını serbest bırakıp fönlemekten ya da maşalamaktan sıkılanlar için saç örgülü modeller hoş bir değişiklik olabilir. Özel davet ya da geceler için kısa saçlarına şekil vermekte zorlanan bayanlar, saçın kısmından başlayıp arka kısmına kadar süren saç örgüsü modellerini kullanabilir. Bu örgüleri tam arka orta kısımda birleştirip saçlarınıza hafif dalga verdiğinizde hem şık hem de rahat bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

kisa-sac-modelleri4

kisa-sac-modelleri4

kisa-sac-modelleri5

kisa-sac-modelleri5

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kısa saçları biraz hareketlendirmek ve model vermek için kullanılan kahküller, en fazla alında düz ya da alın bölgesinde yandan ayrık şekilde kullanılıyor. Son dönemlerin popüler modellerinden olan düz kısa saç modelleri ve kısa katlı saç modelleri için ideal olan kahkül modelleri, genel saç modeli ve kişinin alın bölgesine göre tasarlanabiliyor. Eğer düz ve çene hizasında bir kısa saç modeli tercih ediliyorsa, yüz hatlarını daha belirginleştiren alında, düz kahküller tercih edilebilir. Hafif dalgalı ve dağınık kısa saç modellerini tercih eden bayanlar içinse yandan ayrılan, düz kahküllere göre biraz daha uzun olan kahkül modelleri ideal bir seçim olacaktır.

kisa-sac-modelleri7

kisa-sac-modelleri7

 

Gülben Ergen Kısa Saç Modelleri

Kısa saç kullanan ünlü bayanlar, denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Gülben Ergen, en kısa saç modellerinden hoşlanıyor. Karamel, kumral saç rengi tonlarını kullanan güzel ünlü, en kısa katlı saç modellerini yüzüne uygun şekilde uyguluyor. Dağınık olarak şekillendirdiği saçlarını bir dönem yanlardan kahküllü olarak da kullanan ünlü, pek çok bayana da stil konusunda önderlik etmiştir.

kisa-sac-modelleri8

kisa-sac-modelleri8

kisa-sac-modelleri6

kisa-sac-modelleri6

25 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...