En Trend Örgü Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Örgü saç modelleri, kadınların kullanmayı sevdikleri modellerdir. Toplu, topuz ya da yarı toplu modellerde farklı şekillerde kullanılabilen saç örgüleri, kullanılacakları modele göre seçilebilir. Günlük kullanımın yanında özel davetler için ya da okul için de kullanılan saç örgüsü çeşitleri ve farklı saç uzunluklarına göre saç örgüsü modellerini sizler için araştırdık.

Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Örgü saç modelleri, her saç modeline ve her saç uzunluğuna göre uygulanabiliyor. Yapımı son derece basit olan örgülü saç modelleri ile girdiğiniz her ortamda gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler saç örgüsü modellerinden biri olan kalpli örgü modeli, çocuklardan sonra gençler arasında da sıkça kullanılmaya başlandı. Özellikle uzun saçlar için ideal olan bu saç modeli için ilk olarak saçın iki yanından yarım saç örgüsü yapın. Ardından tek tokalar ile kalp şekli verip tutturun. Sabitlemek için saç spreyi kullanabilir, saçınızın geri kalan taraflarını hafif maşayalarak dalgalandırabilirsiniz.

orgu-sac-modelleri1

orgu-sac-modelleri1

Hem uzun, hem orta boy saçlar için ideal bir model olan örgüden taç modeli, salaş saç modellerinden hoşlananların ilk tercihlerinden birisi. Saçın ön kısmından başlanarak örülen saç örgüsünün taç gibi önde toparlanması ile oluşturulan saç modeli, kısa saçlarda sadece ön örgü kısmı ile uygulanabilir.

orgu-sac-modelleri2

orgu-sac-modelleri2

Uzun ve düz saçlarınız için değişik bir model uygulamak mı istiyorsunuz? O zaman tam size uygun bir modelimiz var… İnce bir şerit halinde örülen saç örgüsüne yine ince şeritler halinde yanlardan saç alınması ile oluşturulan saç modeli, özel davetler için de son derece ideal bir seçenek olacaktır.

orgu-sac-modelleri3

orgu-sac-modelleri3

Uzun Saçlar için Örgü Modelleri

Son dönemlerde uzun saçlar için örgü modellerinde farklı stiller göze çarpıyor. İlk olarak düzleştirici ile dümdüz yapılan saçlar, sonrasında istenilen modele göre saçın yanlarından alına alına örülüyor. Önden bakıldığında normal bir saç modeli gibi görünen bu modeller, arkadan bakıldığındaysa tam bir görsel şölen havasında oluyor. Kısa ve orta boy saçlar için de ideal olan saç örgüsünden taç ve saç örgülü topuz modelleri uzun saçlarda da farklı şekillerde uygulanabiliyor.

orgu-sac-modelleri4

orgu-sac-modelleri4

 

orgu-sac-modelleri5

orgu-sac-modelleri5

orgu-sac-modelleri6

orgu-sac-modelleri6

Kısa Saç Örgü Modelleri

Kısa saçlar için örgü modelleri de uzun saç örgü modelleri gibi son dönemlerin en popüler modelleri arasında… Balık sırtı da denilen saçların ön kısımlarından başlanarak ve toparlana toparlana örülerek devam eden saç örgüsü ile yapılan değişik modeller, her yaştan bayanın her zaman kullanmasına uygun şekilde yapılıyor. Son dönemlerin yine popüler modelleri arasında yer alan yandan kazınmış saç modellerinin benzerlerini oluşturmak için de yararlanılan örgü modelleri, özellikle gençler arasında çok tercih ediliyor.

orgu-sac-modelleri7

orgu-sac-modelleri7

12 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...