Ense Topuzu Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 24 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Topuz saç modeli deyince önceki yıllarda düğün gibi davetler akla gelirdi. Topuz sadece özel günlere ait bir saç stiliymiş gibi düşünülürdü. Günümüzde ise günlük hayatımızdn, özel gecelerimize, düğünlere, gelin saçlarına kadar her noktada topuz saç kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızda ya da katıldığımız özel gecelerde şık olmak, seçtiğimiz kıyafet, yaptığımız makyaj ve saç modelimizle ilgilidir. BU yazımızda hem normal yaşantımızda hem de özel gecelerimizde kurtarıcımız olan ense topuzu saç modellerini göreceksiniz. Kimi basit yapımı kimi ise uğraştırıcı ancak göz alıcı tarzı ile ense topuzu modellerinden beğendiğinizi seçerek şık ve farklı olmayı deneyebilirsiniz.

Ense topuzlarını saç örgüsü, saç aksesuarı ya da gelin saçı olarak düşünüyorsanız çiçeklerle hareketlendirebilirsiniz. Ense topuzu modelini seçerken saçınızın uzunluğunu ve saçınızın rengini de göz önünde bulundurun.

Ense topuzu yapılırken sıkı topuz olabildiği gibi salaş dağınık topuzlar da tercih edilebilir. Ense topuzu için uzun saçlarınızın olmasına gerek yok. Kısa saçlar da ense topunuzun yapılıyor olma noktasında potansiyeldir. Saçlarınızı arkadan toplayıp burma metodu ile ya da küçük küçük örgüleri ensenizde toplamak yolu ile şık ense topuzları elde edebilirsiniz.

Aşağıda hem günlük hayatınızda hem de şık bir gecede kullanabileceğiniz ve kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir modelin detayları yer almaktadır. Diğer modellerin de size ilham verecek nitelikte olduğunu düşünüyoruz.

ense-topuzu-sac-modelleri-1 ense-topuzu-sac-modelleri-2 ense-topuzu-sac-modelleri-3 ense-topuzu-sac-modelleri-4 ense-topuzu-sac-modelleri-5 ense-topuzu-sac-modelleri-6 ense-topuzu-sac-modelleri-7 ense-topuzu-sac-modelleri-8 ense-topuzu-sac-modelleri-9 ense-topuzu-sac-modelleri-10 ense-topuzu-sac-modelleri-11 ense-topuzu-sac-modelleri-12 ense-topuzu-sac-modelleri-13 ense-topuzu-sac-modelleri-14

Ense topuzu gelin saçı olarak en çok kullanılan modeller arasındadır. Duvak yerleşimi ve duruşu ense topuzunda gelini bambaşka bir havaya bürümektedir.

ense-topuzu-sac-modelleri-15 ense-topuzu-sac-modelleri-16 ense-topuzu-sac-modelleri-17 ense-topuzu-sac-modelleri-18 ense-topuzu-sac-modelleri-19 ense-topuzu-sac-modelleri-20

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...