Ensede Örgülü Saç Modelleri, Yapılışları, Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun ve orta boy saçlar için en ideal tasarımlar arasında ensede topuz modelleri gelmektedir. Ensede toplanan saçlar bayanlara daha zarif ve asil bir hava verdiği için sıkça tercih edilmektedir. Saçları çok uzun olmayan bayanlar saçlarını yukarıdan toplayamayacağı için ensede örgülü saç modellerini tercih edebilirler. Uzun saçlı bayanlar da daha havalı bir görünüm elde etmek için ensede dağınık topuz modelleri arasından bir seçim yapabilirler.

Ensede Örgülü Saç Modelleri

Son dönemlerin en popüler saç modelleri arasında ensede yapılan örgülü saç modelleri de bulunmaktadır. Topuz yapılan saçların etrafına dolanan taç şeklindeki saç örgüleri havalı görünümleri ile dikkat çekmektedir. Ense hizasından örülen saçlar içe doğru kıvrılarak ensede topuz örgülü bir şekilde yapılabilir.

Çalışan bayanlar için son derece ideal olan bu saç modeli özel davetler için de uygundur. Bu yılın saç trendleri arasında bulunan ensede örgülü dağınık topuz modelleri de başta gelin topuzu olmak üzere tüm özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Ensede Örgülü Saç Modelleri Yapılışları

Ensede örgülü saç modelleri yapılışları da çok kolay olduğu için isteyenler evde de saçlarına bu modelleri rahatlıkla uygulayabilirler. Saçların yanlarından ve alt taraflarından istenen kalınlıkta tutamlar ayrıldıktan sonra geriye kalan saçlar ensede topuz yapılır. Daha sonra ayrılan saç tutamı örülerek bu topuzun etrafına dolanarak çok güzel modeller oluşturulabilir.

Ensede örgülü saç modelleri yapımında önemli olan saçların ense hizasında toplanmasıdır. Aşağıdan yapılan topuzun saç örgüsü ile desteklenmesi ile birçok farklı saç modeli yapmak mümkündür.

Ensede Örgülü Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Saç trendlerini yakından takip edenler arasında, ensede dağınık örgülü topuz modeli kimlere yakışır diye merak edenler olabilir. Bu konuda birçok farklı saç modeli seçeneği bulunduğu için her yüz tipine yakışan bir model bulmak mümkündür. Uzun bir yüzü olan bayanlar ensede örgülü dağınık saç modelini tercih edebilirler.

Köşeli bir yüzü olan bayanlar yanlardan ve önden çıkaracakları perçemlere uygun örgülü saç topuzu modelleri tercih ederek yüzlerindeki orantıyı sağlayabilirler. İnce bir yüzü olan bayanlar taçlı ensede örgülü saç modelleri ile daha havalı ve modern bir görünüme kavuşabilirler. Bebeksi bir yüzü olan bayanlara ise sıkı bir şekilde toplanmış ve önden krepe yapılmış ensede örgülü saç topuzu çok yakışacaktır.
12 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...