Erkek Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 2 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Bakımlı olmak ve bakımlı görünmek, modayı takip etmek ya da günümüzdeki ifadeyle tarz artık sadece kadınlar için geçerli değil. Bu durum erkekleri de giyim tarzı, aksesuar ve saç modelleri konusunda farklı olmaya yönlendirmektedir. Uzun ve kısa olsun kadın da olduğu kadar erkek saç kesimi artık erkekler için de ilk öncelikli konulardan biri.

Uzun süredir aynı modeli kullanıyorsanız, saçınızdan artık sıkıldıysanız ya da farklı bir tarzım olsun diyorsanız aşağıda detaylarını bulabileceğiniz erkek saç kesim modelleri ve isimleri size kılavuz olabilir.

Son trend, klasik,asi,kısa,uzun ve daha fazlası erkeklerde saç kesim modelleri neler hep birlikte bakalım.

Saç kesim modelleri erkek deyince hem biraz klasik hem modern olarak değerlendirilebilecek, hafif dalgalı saç yapısına sahip olanlar için alternatif olabilecekler;

Önler uzun bırakılabildiği gibi erkek saç kesim modelleri yanlar kısa olarak tercih edilmektedir. Sakal artık günümüzde altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Özellikle erkek saç kesimi kısa tercih edilmişse sakal birçok erkek arasında vazgeçilmez olmaktadır.

 

Erkek Saç Kesim Modelleri 6 Erkek Saç Kesim Modelleri 5

Erkek Saç Kesim Modelleri 3 Erkek Saç Kesim Modelleri 2 Erkek Saç Kesim Modelleri 1

Düz saçlılar için erkeklerde saç kesim modelleri içinde en çok tercih edilen kısa saçlardır. Yine saçların daha da kısalması sebebi ile sakal olmazsa olmaz diye düşünen erkekler çoğunluktadır.

Erkek Saç Kesim Modelleri 7 Erkek Saç Kesim Modelleri 9 Erkek Saç Kesim Modelleri 9 Erkek Saç Kesim Modelleri 10

Saç kesim modelleri erkek modasında son dönemlerde dağınık saçlar özellikle genç kesim tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Yüz hatları ister yuvarlak olsun ister uzun olsun erkeklerin severek kullandığı modeldir. Uzun olarak tercih edilen saçlar ekstra bakım ve özen istemektedir. Nasıl şekil vereceğim diye düşünenler için alternatifler aşağıda yer almaktadır.

 Erkek Saç Kesim Modelleri 18 Erkek Saç Kesim Modelleri 17 Erkek Saç Kesim Modelleri 16 Erkek Saç Kesim Modelleri 15 Erkek Saç Kesim Modelleri 14 Erkek Saç Kesim Modelleri 13 Erkek Saç Kesim Modelleri 12 Erkek Saç Kesim Modelleri 11

Erkeklerde saç kesim modelleri ve isimleri sıralamasında oy oranı en yüksek olacaklar arasında yer alabilecek olanlardan bir tanesi asyalı saç modeli söylenebilir. Çoğunlukla uzun saçlarda tercih edilse de kısa olarak da kullanılabilmektedir ve yüz hatlarını öne çıkaran bir modeldir.

Erkek Saç Kesim Modelleri 19 Erkek Saç Kesim Modelleri 20

Kadınlar kadar erkeklerin de saçlarına özen gösterdiği günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de topuz modasına merak salmıştır. Özellikle erkek saç kesim modelleri yanlar kısa tercih edilip oldukça havalı imajlar ortaya çıkmaktadır. Ancak uzun saçlarını toplayıp da modaya ayak uyduranlar yok değil. Görmeden karar vermeyelim.

Erkek Saç Kesim Modelleri 24 Erkek Saç Kesim Modelleri 22 Erkek Saç Kesim Modelleri 23 Erkek Saç Kesim Modelleri 21

Erkek saç kesim modelleri ve isimleri içinde 80 li yılları andıran pompadour  ilginç ismi ile tarif edilen bu modelin 80 lerden farkı erkek saç kesim modelleri yanlar kısa ve geriye doğru özenle taranmış olmasıdır.

Erkek Saç Kesim Modelleri 25 Erkek Saç Kesim Modelleri 26 Erkek Saç Kesim Modelleri 27 Erkek Saç Kesim Modelleri 28

Yazımızın sonunda  erkek saç kesim modelleri yanlar kısa olanlar içinde faux hawk ismi ile bilinen bu modelde yanlar kazıtılarak üst taraflar dikenli bir görünümde daha uzundur.

Erkek Saç Kesim Modelleri 31 Erkek Saç Kesim Modelleri 30 Erkek Saç Kesim Modelleri 29

 

2 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...