Erkek Saç Modelleri ve İsimleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bayanlar kadar erkeklerin de saç modellerine özen gösterdiği günümüzde  erkek saç kesim modelleri ve isimleri,  en merak edilen konular arasında yer alıyor. Uzun, kısa, düz, dalgalı erkek saçlarına uyumlu şekilde tasarlanan saç modelleri ve bu saç modelleri ile ilgili kısa bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Saç modelleri denilince genel olarak akla bayan saç modelleri gelir. Oysa, günümüzde erkeklerde de en az bayanlar kadar saç modasını yakın takip etme durumu söz konusudur. Erkeklerin saç modellerinde yaptıkları değişiklikler, genel olarak tarzlarının da değişmesine neden olur. Özellikle kısa saçtan uzun saça ya da uzun saçtan kısa saça geçildiğinde daha fazla fark edilen bu değişikliklere uygun şekilde bıyık ve sakal değişiklikleri de yapılabiliyor.

Saç modelleri ve isimleri erkek olarak bu sene en fazla rastladığımız saç modelleri, önlerden ve yukarıdan uzun yanlardan kısa saç modelleridir. Bu saç modellerinde tepede bırakılan uzunluk her boyutta olabilir. Normal bir uzunlukta olduğunda sadece geriye taranarak ya da yana ayrılarak kullanılan bu modeller, daha uzun tepe saçı bırakıldığında topuz ya da bağlı olarak da kullanılabiliyor.

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 1

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 2

Düz saçlılar için erkek kısa saç modelleri ve isimleri olarak basit kesim saç modellerini verebiliriz. Klasik saç kesimi şeklinde olan bu modellerde zaman zaman tepe kısmında biraz dhaa uzun kısım bırakılarak saça şekil verilmesi sağlanır. Bu tür saç modelleri genelde sakal ve bıyık olmadan kullanılır.

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 3 Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 4

Uzun saç kesim modelleri ve isimleri erkek önerileri olarak ise dalgalı saçlar için kesimler ideal konumda. Dağınık ve dalgalı saçlarda çok hoş duran uzun saç modelleri, toplu ya da yarı toplu kullanılabildiği gibi tamamen bırakılmış olarak da kullanılabiliyor. Spor giyim tarzı ile hoş kombin oluşturan bu saç modeli kirli sakal ve bıyık ile daha uyumlu şekilde kullanılabiliyor.

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 5 Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 6

Asyalı saç modelleri olarak da bilinen saçların alın hizasında yana doğru taranması şeklinde uygulanan saç modelleri de erkekler arasında çok tercih ediliyor. Hem kısa, hem uzun saçlar için ideal olan bu saç modelini bebeksi yüzü olan erkekler daha fazla tercih ediyor.

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 7

Yiner bu senelerde moda olan ve erkeklerin çok severek kullandığı saç modelleri arasınd ayer alan yanlardan kazıtılmış, üst kısımdan uzun bırakılmış saç modeli, kendi stilini yaratan erkekler için son derece ideal. Saçın uzun kısmını topuz ya da bağlı olarak kullanmak için özel tasarlanan bu saç modelleri sakal ve bıyıklar ile birlikte kombin edilip kullanılabiliyor.

25 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...