Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç yapısı, saç yoğunluğu, yüz şekli ve yaşam biçimine göre her erkeğin tercih ettiği saç modeli farklıdır. Kimine göre kısa saç demode iken kimine göre en güzel saç modelleri erkek için kısa olandır. Kimine göre dağınık saç bakımsız ve üşengeç erkeklerin tarzı iken, kimine göre de en iyi erkek saç modelleri dağınık ve uzun olandır.

Gelin herkesin kendine göre uygun olabilecek en güzel saç modelleri erkek için nelerdir, en iyi erkek saç modelleri neler olabilir nasıl yapılır bunlara bakalım.

En güzel saç modelleri erkek deyince kısa olandır, kısa saç daha modern, hem rahat, yıka çık diyenlerdenseniz, önler hafif uzun yanlar kısa ya da tamamen kısacık kesilmiş en iyi erkek saç modellerini inceleyin deriz;

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 1 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 2 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 3

Kısa saçın en büyük avantakı çoğu zaman şekillendiriciye bile ihtiyaç duyulmadan rahat kullanılıyor olmasıdır. Ancak hafif önlerde uzunluk söz konusu ise, wax,köpük gibi şekillendirici yardımı ile hacim kazandırabilirsiniz. Dilerseniz bir fırça ve fön makinasi ile yukarı doğru bir form verebilir dilerseniz dağınık bir görüntü ile spor bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 4 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 5 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 6 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 7

Karışık saç stili de diyebileceğimiz bu modeller, ön kısımların uzun ve hafif dalgalı saçlara sahip olan erkekler için en iyi erkek saç modelleri arasındadır. Saçların uzun olan kısımlarına şekillendirici krem uygulandıktan sonra kurutma makinası ile el yardımı ile kurutulabilir ya da ön kısımlardaki saçlar iri bir fön fırçasına sarılarak şekil verilebilir ve daha sonrasında wax ile dağıtılarak kullanılabilir.

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 8 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 9 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 10 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 11 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 12

Özellikle uzun saçlı erkekler arasında popüler olan  topuz saç stili man bun olarak da bilinir. Uzun saç trendleri için de özellikle sakal kombinasyonu ile en iyi erkek saç modelleri arasındadır diyebiliriz.

Kulak hizasında minimum saç boyuna sahip olan beyler bir lastik toka yardımı ile bu popüleriteyi yakalayabilirler.

Arık çok da tercih edilmeyen uzun ve düz saçlar için de birkaç alternatif model sunabiliriz. Yıkama sonrasında durulanmayan saç kremi kullanarak saç fırçası ve fön makinası yardımı ile tarayıp kurutarak düz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 13 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 14 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 15 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 16 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 17

Geriye doğru taranan saç stili de son dönemlerin en güzel saç modelleri erkek tarzı diyebiliriz. Undercut kesim saç modelinde, saç şekillendirici ve iri dişli bir tarak yardımı ile bu model rahatlıkla kullanılabilir.

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 18 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 19 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 20

Biraz resmi ve klasik gibi görünse de tarz olabilecek en iyi erkek saç modelleri içinde yandan taranan stili de sayabiliriz. Yakıştırmak da önemli tabi. Jöle veya özellikle kısa modellerde ıslak görünümü de seviyorsanız saç şekillendiriciyi uyguladıktan sonra yandan derin ve keskin bir ayrım oluşturup saçlarınızı tarayıp kullanabilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 21 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 22 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 23 Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları 24

 

 

5 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...