Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son dönemde, erkeklerin de kadınlar kadar bakıma önem verdiği dikkat çekiyor. Tek düze olan saç modellerinin yerini özenle yapılmış pek çok saç modeli alıyor. Erkeklerin kullanabileceği pek çok saç stili vardır. Bu stillerin yapılışları konusunda en önemli şey saçın kesimidir. Karar verilmesi gereken ilk şey saçın uzun mu kısa mı kullanmak istediğinizdir. Uzun saç stilleri erkeklerde daha uğraşsız olmaları ile bilinir ancak elbette bakımları daha zor olacaktır. Saç stilleri erkekler için de an az kadınlar kadar önemlidir. Erkek saç stilleri nasıl yapılır?

Son dönemin özellikle birkaç popüler saç stili bulunmaktadır. Bunların pek çoğu kısa veya orta uzunlukta saç stilleridir. En güzel saç stilleri erkeklere göre Amerikan kesim modelleridir. Pek çok erkeğin bu saç kesimini tercih ettiğini kendi çevrenizden de gözlemleyebilirsiniz.

Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 1

Amerikan kesim saç stillerinde saçın yan kısımları kısadır. Üst kısımları uzundur. Saçın yan kısmının kısalığı ve üst kısmının uzunluğu saç stilleri belirler. Yan kısma herhangi bir şey yapılmasına gerek yoktur. Kişinin isteğine bağlı olarak taranabilir. Asıl önemli olanlar üst kısımlardır. Üst kısmın yana yatılması, kısa ise dikilmesi veya arkaya yatırılması saç stilinin belirleyici özelliğidir. Bu üç işlem de aynı şekilde yapılabilir. Saç bir tarak yardımı ile yatırılabilir ancak bu çok ince bir görünüm bırakacağı için pek çok erkek bu aşamada parmaklarını kullanır. Saçın en iyi şekillenebileceği zaman duştan sonradır. Islak saç şekillendirici  bir krem kullanılarak yatırılır. Mutlaka bir saç spreyi ile sabitlenir.

Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 2 Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 3

Asker traşı ve subay traşı gibi modeller de çok sevilen erkek saç stillerindendir. Bu iki saç modelinde de saçınızı şekillendirmeniz gerekmez. Bu nedenle oldukça kullanışlı kabul edilir. İstediğiniz modelde saçınızı kestirerek, bu saç stillerini kullanabilirsiniz.

Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 4 Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 5

Erkeklerde uzun saç kesimleri daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Uzun saçlar genellikle açık şekilde bırakılır. Saçlarınız düz ise sabah kalktığınızda saçlarınızı biraz karıştırmanız yeterli olacaktır. Saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise saçlarınızı şekillendirmekte zorlanıyorsanız atkuyruğu veya topuz tercih edebilirsiniz. Bu saç stilleri sakal ile oldukça iyi görünmektedir.

Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 6 Erkek Saç Stilleri ve Yapılışları 7

9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...