Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 17 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç rengi seçiminde yapılan en büyük yanlış ten renginin göz ardı edilmesidir. Cildinize uygun saç rengi, hem saçınızın rengini hem de modelini ortaya çıkartır.

Günümüzde kozmetik ürünlerinin çeşitliliği ile saç rengi konusunda birçok alternatif bulunmaktadır. Kahverengi saç renkleri, bal köpüğü, kestane, kızıl, sarı saç, karamel, siyah, bakır ve tonları olarak yüzlerce farklı saç boyası bulunmaktadır. Bu kadar çok alternatif arasında teninize uygun saç rengini seçmeniz için önerilerimize kulak verin.

Esmer bir tenin en büyük avantajı cilt kusurlarını örtüyor olabilmesidir. Ancak esmerler için san renkleri seçimi biraz daha özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Beyaz tenlilerehemen hemen her saç rengi kullanılıyor olsa da esmerler için aynı şansa sahip değildir. Saçlarınız ne kadar sağlıklı ve doğal görünürse görünsün, uygun saç rengini seçmediyseniz saçlarınız kendini göstermeyecektir.

Peki esmerlere yakışan saç renkleri nelerdir . Sıcak diye tanımlanan karamel, kızıl gibi saç renkleri esmerler tarafından tercih edilmemelidir. Esmerlere yakışan renkler çoğunlukla kumral, küllü ve koyu saç renk tonlarıdır. Saç renginizi mümkün olduğu kadar cansız ve küllü tonları tercih ederseniz, doğru tonu yakalayabilirsiniz.

Kumral Saç Rengi

Hem doğal olması hem de ton itibari ile son dönemin en trend saç renkleri arasında olan kumral saç rengi, esmerlere yakışan saç renkleri arasında ilk sırada gelir. Ana rengi kumral olup farklı renklendirmelerle bir çok alternatifi olan kumral saç renginin koyu tonları esmerler tarafından tercih edilmelidir.  Koyu kumral ve kumralın küllü tonları esmerlere yakışan renkler arasındadır. Kumralın şu tonları esmerler tarafından kullanılmalıdır; karamel kumral saç rengi, koyu kumral saç rengi, altın kumral saç rengi.

esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-1 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-2 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-3 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-4 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-5 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-6 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-7

Karamel Saç Rengi

Esmerlere yakışan saç renkleri içinde en gözde renklerden bir tanesi karamel saç rengidir. Özellikle açık karamel tonu göz alıcı bir görünüm sağlamaktadır. Yumuşak bir ton olması sebebi ile klasik saç kesim modelleri ile uyum sağlar. Altın kahve ile bej-sarı arasında olan karamel saç rengi çekici görünmek isteyen esmer bayanların ilk tercihleri arasındadır. Açık tonundan koyuya birçok seçenek esmerlere yakışan renkler arasında yer alır.

esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-8 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-9 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-10 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-11 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-12 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-13 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-14 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-15 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-16 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-17 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-18

Altın Kahve Saç Rengi

Altın kahve saç rengi özellikle esmer ve buğday tenli kadınlara çok yakışan bir renktir. Saçınızdaki ışıltı ve parlaklık göz alıcı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Saçınızın tamamını altın kahve ile boyatabileceğiniz gibi saçlarınıza ara ara attıracağınız altın kahve tonları da oldukça şık bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Ombre de esmerlere yakışan saç renkleri arasında olan altın kahve tonlarını öne çıkartabilen bir uygulamadır.

esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-19 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-20 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-21 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-22 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-23 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-24 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-25 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-26 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-27 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-28

Açık Kızıl Kahve Saç Rengi

Esmerlere yakışan renkler arasında açık kızıl kahve tonları, ela ve kahverengi göz rengine sahip kadınların daha da çekici görünmelerini sağlar. Saçlarında hem doğal bir ışıltı kazanmak hem de saçlarıyla göz alıcı bir görünüm sağlamak isteyen bayanlar  açık kızıl kahve tonlarını sıklıkla tercih ederler.

Açık kızıl kahve saç renginin bir özelliği de tüm saç modelleri ile uyum sağlayan bir tondur. Aşağıdaki görseller sizin de aklınızda bir fikir oluşturacaktır.

esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-29 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-30 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-31 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-32 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-33 esmer-tene-yakisan-sac-renkleri-34

30 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...