Esmerlere Giden Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Çoğu kadın bir süre sonra saçlarına farklılık katmak ister. Bazı kadınlar saçlarını kestirir. Bazı kadınlar ise saç rengini değiştirmektedir. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Ten rengine göre seçilen boya renkleri bazen yanlış seçilmektedir. Yanlış seçilen boya renklerini kısa süre içinde de değiştirmek pek mümkün olmayabiliyor. Çoğu zaman sarışın tenli kadınlarda bütün boya renkleri yakışmaktadır. Fakat esmer tenli kadınlarda bu biraz sınırlıdır. Esmerler için saç renkleri sınırlıdır fakat koyu tonlarda kullanılan bütün saç renkleri kişiyi hoş gösterebilir. Sarı renk hariç bütün tonlar kullanılabilir. Esmer tenli kadınların sarı renk kullanması kişiyi çok kötü bir hale düşürebilir.

Esmerlere Giden Saç Renkleri

Son zamanlarda birçok saç rengi çıkmıştır. Bunlara örnek verecek olursak; farklı saç rengi tonları, kahve tonları, karamel rengi, bakır renkleri, kestane tonları, kızılın tonları, sarı saç rengi, morun çeşitli renkleri gibi renkler görmek mümkündür. Fakat bu sayılan renkler herkesin ten rengine uymamaktadır. Bu konuda en çok muzdarip olanlar esmer tenlilerdir. Bu yüzden esmer tenlilerin hangi renkleri kullanacağı konusunda bilgi vermek doğru olacaktır. Esmerler için saç renkleri doğru seçildiği takdirde kişi olduğundan daha güzel görünecektir.

Esmerlere Giden Saç Renkleri Ve İsimleri Şöyledir

Esmer tenli hanımlar daha çok koyu renkleri tercih etmelidir. Her rengin koyu tonunu seçmek esmer tenliler için doğru olacaktır. Böylece çirkin görüntü oluşmayacaktır. Esmer tenli kadınlar daha çok doğal görünüm elde eden boya renkleri tercih etmelidir. Mesela çikolata – kahverengi veya kestane renginin koyu rengi kişide daha güzel durabilir. Kızıl rengi veya patlıcan moru da aynı etkiyi yaratacaktır. Esmerlere giden sarı saç renkleri ise pek olduğu söylenemez. Sarı renginin sarışın hanımlarda dahi doğru kullanılmadığı yerlerde kişiyi berbat göstermektedir. Bu yüzden esmerlerin sarı renk tercih etmemesi gerekir. Bunun yerine kumral renkler tercih edilerek daha doğal saç rengi oluşturulabilir.

Esmerlere Giden Saç Renkleri 1 Esmerlere Giden Saç Renkleri 2 Esmerlere Giden Saç Renkleri 3 Esmerlere Giden Saç Renkleri 4 Esmerlere Giden Saç Renkleri 5 Esmerlere Giden Saç Renkleri 6

 

13 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...