Esmerlere Ombre Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Esmerlere ombre saç modelleri; Esmer güzelleri de doğallığın ışıltılarına içeren ombre modasına uyum sağlayabilirler. Pek çok koyu tenli güzelin kafasında  esmerlere ombre saç modelleri yakışır mı sorusu. Doğru tonlarda yapılan ombre esmerlere de doğal ve genç bir görünüm kazandırarak çok yakışabilir.

Saçların diplerinin uçlarına doğru hafif hafif açılmasıyla güneş ışığından açılmış görünümü verilen saç stiline ombre denir.

Uzun saçlarda uygulanabildiği kadar kısa saçlara da uygulanabilen bu saç boyama tekniği daha genç ve enerjik bir havaya bürünmenizi sağlar. Kahverengi saça ombre yapılırken karamel tonları kullanılırsa daha sıcak ve doğal bir renk elde edilir. Kızıl kahve tonlarında hafif bakır ışıltısıyla uçlara doğru açılan ton ise daha trendy bir görünüm sağlar.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 1

 Esmerlere yakışan ombre renkleri arasında en çok tercih edilern karamel ışıltılı kahve tonlarıdır, ancak kahveden kızıla geçiş de sıklıkla tercih edilir. Bu tonda ombre yapıldığından doğallıktan biraz uzak dursa da renkli karakterler için oldukça tercih edilen bir modeldir.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 2

Esmerlere en çok yakışan saç renkleri arasında bulunan kahve tonları ve kızıllar 2016 2017 sezonunda ombrelerde de popüleritesini korumaya devam ediyor. Siz de bu renkli saç modası akımını yakından takip edebilirsiniz. Sadece teniniz için en uygun olan tonu seçmeye özen gösterin. Buğday tenli güzeller saçınıza güneş değmiş gibi görseller size çok yakışacaktır. Saçlarınızın uçlarına doğru kullanılan golden tonları teninize ışıltı katacak ve bütün bakışları üzerinize toplayacak.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 3

Doğal tonlarda ombre yapılan saçlara hafif göz makyaı ve koyu renk ruj ile renk katabilir, güzelliğinizin konuşulmasına sebep olabilirsiniz. Esmer güzelleri ombreli saçlarını açık kullanmaya karar verdiyseniz dağınık maşalı modeller doğal görünümünüzü destekleyecek. 2016 2017 saç trendleri arasında yer alan göz alıcı örgüler ombreli saçlarınızda çok daha orjinal duracaktır. Özellikle balıksırtı modelleri saçlarınızın ışıltısını ortaya çıkarmakta oldukça başarılıdır.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 4

Esmerlere ombre yakışır mı? sorusuna inat klasik topuzlarda bile kahverengi ombreli saçlar farkını ortaya koyuyor. Saçınızdaki renk geçişinin topuz modellerinde yarattığı ışık oyunlarına da bayılacaksınız. Eğer saçınızı düz fönlü kullanmayı daha çok seviyorsanız kahverengi ombrenin doğal görünümüyle tezat oluşturabilirsiniz. Bu modele en çok hafif dalgalar yakışıyor.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 5

Saç tipinize ve tercih edeceğiniz renge bağlı olarak esmerler için uygun ombre uygulamalarını tercih ederek, klasik çizginin dışında, hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Esmerlik ten rengi ile tanımlandığında pek çok renk tercih edilebilirken, orijinal saç rengi koyu olup, ten rengi oldukça beyaz olanlar için işler biraz daha meşakkatli hale gelmektedir. Ten rengi saç boyası rengi seçimi noktasında önemli bir etkendir  ve kontrast elde edilmemesi durumunda soluk bir görünümün ortaya çıkması muhtemeldir.

10 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...