Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 29 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Hoş bir saç rengi seçiminde en önemli unsur şüphesiz ki ten rengidir. Pek çoğumuz yeni bir saç rengi seçerken kendi istek ve zevklerimize göre bir seçim yapmaya kalkarız. Oysa bu çok yanlış bir davranıştır. Unutmamalıyız ki güzellik için kendi zevkimizden önce vücudumuzun istediği ve kandırdığı önemli. Bu durum saç rengi seçiminde ten rengi uyumu ile karşımıza çıkıyor. Saç rengi seçiminde açık tenliler avantajlı iken esmerler çok sınırlı sayıda saç rengini ten renklerine uygun olarak kullanabiliyor. Bu yazımızda esmerlere yakışan saç renkleri ve ilgili görselleri sizlerle paylaşacağız.

Esmer Tenliler İçin Saç Renkleri

Esmer tenliler için saç renkleri açık tenlilere göre daha sınırlıdır. Bu nedenle seçim sırasında daha dikkatli ve bilinçli olmak gerekir. Esmer tenli olarak nitelendirilen koyu renk tene sahip kişiler, doğal saç renklerinin çok fazla dışına çıkmadan 1-2 ton açık renkleri kullanabilirler. Saçların da küçük de olsa bir değişiklik yapmak isteyenler aralara çok hafif olmak koşulu ile sarı ya da kızıl tonlarını attırabilir, ancak bu ton atımlarında son derece dikkatli olunmalı.

Esmer tene sahip bayanların saç renkleri de tenleri gibi koyu renklidir. Yapı gereği çoğu zaman kalın ver sert olan bu saçların boyanması da güçtür. Bunun için ilk olarak açma işlemi uygulanıp daha sonra istenilen boyanın yapılması gerekir. Renk açma işlemi saçların zarar görmesine neden olduğu için çok fazla bu tür uygulamaları tavsiye etmiyoruz.

Çok koyu olmayan esmer tenlerde ince tutamlar şeklinde atılan sarı tutamlar, saç rengini biraz yumuşatırken ten rengi ile de uyumlu olmuş.

Esmerlere yakışan saç renkleri1

Esmerlere yakışan saç renkleri1

Arada ışıltılı şekilde verilen kahve renkler, esmer ten üzerinde çok hoş duruyor.

esmerlere yakışan saç renkleri2

esmerlere yakışan saç renkleri2

Normal saç renginin 2 yon açığına denk gelen bu kahve tonu, hafif esmer tenler için ideal.

esmerlere yakışan saç renkleri3

esmerlere yakışan saç renkleri3

Doğal saç renginin arasına atılan kahve tutamlar, koyu renk tene sahip bayanlar için hoş bir seçim olabilir.

esmerlere yakışan saç renkleri4

esmerlere yakışan saç renkleri4

Esmer tene sahip bayanlar saç rengi değişikliğini saçlarının tamamında yapmak yerine belirli kısımlarında yapabilir. Uzun saçların uçların atılan ombreler esmer tenli bayanlar için son derece ideal. Bu ombrelerde saç diplerine uygulamadığı için istenilen her renk kullanılabilir.

esmerlere yakışan sac renkleri5

esmerlere yakışan sac renkleri5

Koyu renk tene sahip bayanlar, renk değişikliğini ne kadar doğal renkler ile yaparsa o kadra başarılı sonuç elde eder. Aşağıdaki resimdeki gibi bir saç rengi her koyu renk ten için idealdir.

esmerlere yakışan sac renkleri6

esmerlere yakışan sac renkleri6

30 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...