Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Son iki yılın en popüler saç renklerinden olan balköpüğü kadınların yeni favorilerindendir. Soft ve doğal bir renk olmasının yanı sıra aslında bir o kadar da iddialıdır. Çünkü kadını son derce havalı gösteren bu renk kuaförlerinde son zamanlarda en fazla uyguladığı renklerin başında geliyor. Hemen her ten rengindeki kadına yakıştığından kullanım alanı da genişliyor ve bu da kadınların işini kolaylaştırıyor. Çünkü kadınlar saçlarının her daim bakımlı ve güzel görünmesini isterken aynı zamanda pratik ve hızlı çözümleri tercih ederler.

Balköpüğü saç rengi aslında yıllardır kuaförler tarafından uygulanıyor fakat son iki yıldır ulaştığı popülariteyi daha önce hiç yakalamamıştı. Aslında bunun bir sebebi ne tam sarı ne de kahve tonlarından oluşuyor olmasıdır. Yani saçlarını direkt olarak sarıya boyatmak istemeyen ve sarıyı kendine yakıştırmayan kadınların tercihi balköpüğünden yana oluyor. Bu da sarıya oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, böylesi popüler bir rengi ille de gidip kuaförde boyatmak zorunda mıyım? diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu bazı kadınlar için tek seçenektir, yani kuaföre gidip saçlarını balköpüğü rengine boyatmak. Fakat bazı kadınlar için ise tam tersidir, yani evde kendileri yapmayı tercih ederler. Peki, evde balköpüğü saç rengini nasıl elde edersiniz hiç düşündünüz mü?

Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme 1

Böyle bir uygulamayı kendi başına yapmak istiyorsanız, ilk bilmeniz gerekenlerden biri saç renginizin balköpüğüne ne kadar yakın ya da uzak olduğudur. Nasıl ki, saçınızı tek renge boyarken dahi çoğu kez renk tek seferde tutmuyor ve yakın zamanda ikinci kez boyamak zorunda kalıyorsunuz. İşte bu da öyle bir şeydir.

Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme 2

Mesela saçlarınız platin sarısı ise, o zaman balköpüğü saç rengi için loreal casting ve kolestonun altın sarısı renklerini kullanmalısınız. Tabi loreali %70 oranında kolestonu ise %30 oranında kullanmalısınız ki renk istediğini noktaya ulaşsın. Fakat saçlarınızın rengi kumral tonları ya da açık kahveler ise o zaman da palettenin %30 oranında kahve köpüğü ve kolestonun altın sarısı renginin tamamını kullanmanız gerekir.

Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme 3

Bunların hiçbiri değil, benim saçların hatırı sayılır derecede koyu renkte diyorsanız o zaman kendinizi hiç riske atmamalısınız. Yani ille de evde kendim yapacağım diye tutturmamanız da fayda vardır. Çünkü büyük ihtimalle arzu ettiğiniz sonucu yakalayamayacak ve saçlarınızı da boşuna yormuş olacaksınız. Koyu renk saçlar her zaman risklidir. Yani bunu kuaförde dahi yaptırsanız arzu ettiğiniz rengi tutturamayacak olan tecrübesiz kuaförler mutlaka olacaktır.

Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme 4

Hal böyleyken de balköpüğü saç rengi için daha doğrusu tam olarak hayal ettiğiniz renk için saçlarınızı bir uzmana emanet edin ve siz de arkanıza yaslanarak ortaya çıkacak olan sonucu heyecanla bekleyin. Tabi kadınların favorisi olan balköpüğü rengi için daha doğrusu en etkileyici şekilde görünebilmesi için kadının ten rengi de son derece önemlidir. Bazı kadınlar bu ayrıntıyı göz ardı edebiliyorlar fakat ten rengi ile saç renginin uyumu son derece önemli bir ayrıntıdır.

Evde Balköpüğü Saç Rengi Elde Etme 5

Saç rengi ile tenlerinin aşırı zıt olması ne kadar güzel bir saç rengi olsa dahi sandığınız kadar etkili olmayacaktır. Yani aşırı bronz bir kadının saçını ısrarla platin sarısına boyatmaya çalışmasının bir anlamı yoktur. Ya da tam tersi simsiyah bir saçta o kadını çok karanlık gösterebilir. Dolayısı ile doğru ten rengi ile doğru saç renginin buluşması bazen büyük incelik gerektirir ve siz de buna tek başınıza karar veremiyorsanız kuaförünüzün önerilerine de kulak verebilirsiniz.

10 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...