Evde Ombre Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bir tür gölge oyunu olarak da adlandırılan ombre saç rengi fark yaratırken doğal görüntü elde etmek isteyenler için geliştirilmiş bir saç boyama tekniğidir. Pek çok boyama şekline nazaran oldukça kolay olan bu teknikte dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi de ombre yapılırken saçlara atılan krepenin yeteri kadar yapılmasıdır. Uygulaması oldukça kolay olan ombre nasıl yapılır evde bu tekniği uygulamak isteyenler için de artık pek çok markanın ombre seti bulunuyor.

Ombre Yapımında Püf Noktalar   

Evde ombre saç nasıl yapılır, uygulamayı evde yapmayı kolaylaştıran saç boyası markalarının ombre setleri ile yapılabilir. Bu boya kutularının üzerindeki koşullara göre öncelikle boya hazırlanır. Bu boyanın saç uçlarına yetecek miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Bu işlemden sonra ombre evde nasıl yapılır konusunda ise saçların eşit miktarda parçalara ayrılmış olması gereklidir. Önceden krepe yapılmış olan her bir tutama yeteri miktarda saç boyası uygulanır ve folyo ile kapatılır. Burada dikkat etmek gereken nokta ise saç diplerine boyayı fazla yakın tutmamaktır. Tüm saça bu işlem uygulanmalıdır.

Ombre Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Tüm saça ombre uygulaması yapıldıktan sonra saçın boyayı yeteri kadar alması için yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda saçlar tek tek açılarak yıkama işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır. Ombre saç evde nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında oldukça kolaydır. Ombre işlemi için kullanılmak istenen renk tene uyum sağladığı ve uygulama esnasında krepelerin düzgün atıldığına dikkat edilmesi sonucu mükemmelleştirir.

Evde Ombre Nasıl Yapılır 1

Saç rengindeki geçişlerin yoğunluğu tamamen zevke göre değişmektedir. Eğer ki daha yoğun bir renk elde edilmek isteniyor ise krepeler az atılmalıdır. Fakat renk geçişlerinin daha net ve keskin olması istenirse daha sık krepe atılır.

Evde Ombre Nasıl Yapılır 2 Evde Ombre Nasıl Yapılır 3 Evde Ombre Nasıl Yapılır 4 Evde Ombre Nasıl Yapılır 5

1 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...