Evde Ombre Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Ombre saç modası kadınların vazgeçilmezi halini almış olan saç modellerinden bir tanesidir. Renklerle yapılan bu tarz ufak oynamalar birçok kadına saçının tamamını değiştirmekte çok daha pratik gelmektedir. Bu sebeple tercih edilen ombre saç renginde amaç saç uçlarına doğru farklı bir tona geçiş yapılmasıdır. Doğal bir görünüm isteyenler kendi saç tonun bir açık rengini uygulamaktadır. Fakat değişikliğe ve farklılığa açık olanlar için mavi ve kırmızı gibi geçiş renkleri de bulunmaktadır.

Ombre saç yapımı için kuaförlere gidilmesi zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Artık kendine güvenen herkes evde ombre saç yapımı için bir adım atmaktadır. Ombre saç yapımı için atılması gereken ilk adım Loreal ombre setinin satın alınmasıdır. Birçok renk seçeneğinin bulunduğu bu ürün ombre tekniğini evlere getirmektedir.

Loreal Ombre Seti

Evde ombre yapımı Loreal ile oldukça kolay bir hal almıştır. Ürün dışarıdan herhangi bir destek alınmasına gerek kalmadan ombre yapılmasına imkan sağlamaktadır. Evde ombre yapımı resimli bir şekilde gösterilmektedir. Oldukça pratik bir şekilde yapılan bu ombre için yapılması gereken tek şey bir kozmetikçiye gidilmesi ve ürünün tedarik edilmesidir.

Evde Ombre Yapımı 1 Evde Ombre Yapımı 2

Evde ombre yapımı video olarak internette adım adım gösterilen bir işlemdir. Bu sebeple herhangi bir yardım alınmasına gerek yoktur. Loreal set ile ombre yapımında ilk olarak saç boyası talimatlara uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Saç uçları için yeterli miktarda boya hazırlandıktan sonra saç uçlarına uygulanmalıdır. Saç uçlarına uygulama yaparken setin içinden çıkan ombre aparatı kullanılmalıdır.

Evde Ombre Yapımı 3 Evde Ombre Yapımı 4

Bu sayede boya her saç teline yayılacaktır. Saç tonunda göre 30 ile 40 dakika bekleme süresi yeterli olacaktır. Saç yıkanmadan önde kontrol edilmeli ve açılmalar başlamışsa ılık su ile durulanmalıdır. Durulama sonrası saç kullanılan şampuan ile bir kere şampuanlanmalı ve kurumaya bırakılmalıdır. Saç kuruduktan sonra renk farklılıkları çok daha net bir şekilde görülecektir.

Evde Ombre Yapımı 5 Evde Ombre Yapımı 6

30 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...