Evde Saç Boyama Teknikleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyamak pek çok kişi için sıradan bir işlem olarak nitelendirilebilecek kadar yaygınlaşmıştır. Pek çok insan saçlarını kuaförde, bu işi iyi bilen kişiler tarafından boyatmayı sever. Ancak bu her keseye uygun olmayabilir. Pek çok kişi bilir ki saç boyatma işlemi oldukça pahalıdır. Genellikle saç boyası değil de bu işlem pahalıdır. Bu nedenle kendinize güvenerek bu işlemi evde yapabilir, cebinize kalacak parayı da başka işleriniz için kullanabilirsiniz.

Saç boyamak o kadar popüler bir şeydir ki etrafınızdaki insanlara sorarak veya internette araştırmalar yaparak bu işin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Bu işin püf noktalarını bilmek size hem zaman kazandırır, hem de yaptığınız işlemden nefret etmemenizi sağlar.

Evde saç boyama teknikleri videolarla pek çok kişi tarafından anlatılmaktadır. Bu işi bir rutin haline getirmiş olan kişiler, işin sırlarını paylaşmaktadır. Eğer bu videolar sizin için yetersiz ise uygulamalı evde saç boyama teknikleri resimli anlatımları da işinize yarayabilir. Pratiğinize güveniyor ve saf bilgi istiyorsanız da bu yazının devamında tüm püf noktaları bulabilirsiniz.

Evde ilk kez saç boyayacak olanlar, bu işlemin çok kolay olduğunu akıllarından çıkarmamalılardır. Evde saç boyama işleminizi en pratikleştirecek olan şey ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirmektir. Satın aldığınız boya, eski bir tişört, eldiven, saç bonesi veya bir poşet, saç tokası ve ıslak mendil ihtiyacınız olan şeylerdir. Satın aldığınız boyaya göre bir boya kabı ve fırça da gerekli olabilir.

Evde Saç Boyama Teknikleri 1

Eski bir tişörtü, kendinizi ve sevdiğiniz bir kıyafeti boyama ihtimaliniz sebebiyle giyerek boyama işlemine bağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemin ayna karşısında olması, saçınızın tamamını daha kolay boyamanızda size yardımcı olur. Saçınızı boyayacağınız yeri seçtikten sonra boyanızı hazırlayın. Boyanız tüp formunda olabilir ki bu size uygulama kolaylığı sağlar veya hazırlanması gereken bir boya olabilir.

Evde Saç Boyama Teknikleri 2

Ellerinizi boyamamak ve boyayı saçınıza yedirmek için eldivenleri elinize geçirin. Saçınızı boyamanın en kolay yolu bu işlemi sırası ile yapmaktır. Saçınızın üst kısmını toplayarak alt kısımlarına rahatça ulaşabilme imkanı yaratın ardından yüzünüze yakın yerden saçlarınızı boyamaya başlayın. Saçlarınızı tutamlara ayırarak dipten uca kadar boyayın. Bir yandan da saçlardaki boyanın birbirine geçmesi için boyadığınız tutamları bir araya getirebilirsiniz. Saç boyamda en büyük sıkıntılar dipleri iyi boyamamaktan kaynaklanıyor. Bu nedenle saçınızı boyarken özellikle diplere boyayı yediriniz. Alttaki saçlarınızı boyadıktan sonra onları isteğe bağlı olarak bir toka ile tutturabilirsiniz. Üstte kalan saçları boyamak daha zordur.

Evde Saç Boyama Teknikleri 3

Bu işlemi kolaylıkla yapabilmenin yolu saçınızı ortadan ayırarak boyama işlemini yapmaktadır. Saçınızı ortadan ayırdıktan sonra önce boyayacağınız kısmı tutamlar halinde boyayın. Diplerine dikkat edin. Ardından boyadığınız tutamı, boyamadığınız saçların olduğu tarafa atın. Böylelikle saç tipleri açılacak ve saçları boyamak daha kolay hale gelecektir. Kulağınızın yanındaki saçlar dahil boyadıktan sonra saçınızı tekrar ortadan ayrılmış hale getirin ve diğer kısmı da aynı şekilde boyayın. Saçlarınızı boyama işlemini bundan sonra tamamlanmış olacaktır. Saçınızı bir bone veya poşet içerisinde toplayın ve pakette söylendiği kadar bekleyerek saçlarınızı yıkayın.

Evde Saç Boyama Teknikleri 4

Saç boyama ile ilgili pek çok insanda aynı problemler ortaya çıkıyor. Genellikle alın ve kulak arkasındaki saç dipleri boyanmıyor. Bu da saç yıkandıktan sonra fark ediliyor. Evinizde saçlarınızı boyayacaksanız buna dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızı evde ilk kez boyuyorsanız, yüzünüzü boyamanız çok olasıdır. Bu nedenle kesinlikle ıslak mendilsiz bu işleme başlamayın.

Evde Saç Boyama Teknikleri 5

Pek çok kişi saçlarını sarıya boyamak ile ilgili problemler yaşıyor. Evde sarı saç boyama tekniklerinin temelinde de bu teknikler yatar. Sarı saç boyamak biraz daha riskli kabul edilebilir. Çünkü siyah saçlarınızı sarıya açmak isterken yakma riskiniz bulunur. Bunun yerine daha yumuşak geçişler ve uzun bir sürede saçlarınızı boyamanız saçlarınıza vereceğiniz zararı azaltır.

9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...