Farklı Bir Tarz Arayanlar İçin Küt Saç Modeli

Yayınlanma Tarihi: 6 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Severek kullanılan ve hemen hemen her yüz şekline uygun saç modelleri olan küt saçlar, son dönemlerde yeniden yükselişe geçmiş durumda. Siz de bu havalı saç modelini denemek istiyor, ancak hangi kesim modelinden yana tercihinizi kullanacağınızı bilmiyorsanız, yazımızda yer alan küt saç modelleri ve kesimlerini inceleyebilirsiniz.

Küt SModeli

Küt saç modeli, zaman zaman yükselişe geçen ancak hiiç biz zaman modası geçmeyen bir saç modelidir. Kullanımı da son derece pratik olan küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır çok merak edilen bir konudur. Bu saç modelleri, doğru boyda kesimi yapıldığında tüm yüz tiplerine uygundur diyebiliriz. Saç yapısı daha çok düz saçlarda modelini belli eder ve daha rahat kullanılır. Ancak çok fazla dağılmayan dalgalı saçlarda da bu kesim görmek mümkün.

Küt SKesim Modelleri

Küt saç kesim modelleri, yüz şekline ve kişinin tarzına göre belirlenebilir. Çeneden yukarıda olan kısa küt saç modelleri yüz şekli küçük olan bayanlarda kullanılabilir. Çenenin hizasında ya da tam altından başlayan, düz ya da katlı küt saç modelleri yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar için idealdir. Omuzlara kadar uzanan ve alın genişliğine göre kahküllü ya da kahkülsüz olarak kullanılabilen uzun küt saç modelleri ise kare ve oval yüz şekline sahip bayanlar için idealdir. Bu saç kesim modellerinden birini kullanmaya başlamadan önce saç modeli hakkında kuaförünüzden uzman destek de alabilirsiniz.

Küt SKesimleri

Küt saç kesimlerini bayanların tercih etmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi, bakımının ve şekil verilmesinin kolay olmasıdır. Kısa ya da en uzun olarak omuz hizalarında olan küt saç kesimleri, yıkanma ve şekil verilme aşamasında diğer saç kesimlerine göre daha kısa zaman alır. Erken saatlerde okula ya da işyerlerine gitmek zorunda kalan ya da saçlarına şekil vermekte zorlanan kadınlar bu saç kesimlerini kullanabilir.

Dalgalı Küt SModelleri

Dalgalı küt saç modelleri, küt saç kesimi arasında en fazla dikkat edilmesi gereken modellerdir. Bu küt saç kesim modellerinin seçiminde saçların dalgaları mutlaka göz önüne alınmalıdır. Dalgalı saçlar için özellikle katlı kesim küt saç modelleri çok daha ideal olacaktır.

 

6 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...