Farklı Görünümlü Yeni At Kuyruğu Modelleri: En Kullanışlı Saç Modeli Olan At Kuyruğunu Bambaşka Bir Boyuta Taşıyın

Yayınlanma Tarihi: 31 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Modası geçmeyen saç modelleri denince hepimizin ilk aklına gelen modellerden birisi de at kuyruğudur. Uzun ve orta boy saçlara en çok uygulanan bu modelin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Özellikle genç bayanlar arasında popüler olduğu için mezuniyet saç modelleri at kuyruğu da çoğunlukla tercih edilmektedir. Okulda, iş yerinde, evde ve özel günlerde yapılabilecek düz ya da örgülü birçok at kuyruğu saç modeli mevcuttur. Bu model düz, kıvırcık ve dalgalı tüm saçlara uygulanabilmektedir.

At Kuyruğu Saç Modelleri

At kuyruğu saç modelleri havalı görünümleri kadar bayanları genç gösteren bir saç modeli olması bakımından da avantajlıdır. Evde kolay bir şekilde yapılabildiği için bayanların en sevdiği saç modeli olarak bilinir. Yukarıdan sıkı bir şekilde yapılan modellerin yanı sıra ense hizasında yapılan gevşek ya da sıkı birçok farklı şekilleri de bulunmaktadır.

Örgülü At Kuyruğu Saç Modelleri

Normal at kuyruğunun yanı sıra son yıllarda örgülü at kuyruğu modelleri de popüler olmaya başlamıştır. Saçların önden ya da yandan bir kısmı örülerek yapılan bu saç modelleri bayanları çekici göstermekte oldukça etkilidir. Saçları çok uzun olan bayanlar saçlarını yukarıdan at kuyruğu yaptıktan sonra balık sırtı örgülü at kuyruğu saç modelleri ile daha havalı bir görünüm elde edebilirler.

Saç Modelleri At Kuyruğu

Çoğu bayanın öncelikli tercihleri arasında bulunan düz at kuyruğu modelleri kadar dalgalı at kuyruğu modelleri de son dönemlerin favorileri arasında bulunmaktadır. Yukarıdan toplanan iri dalgalı at kuyruğu modelleri bayanların özel davetler ve mezuniyet balosu için öncelikli tercihleri arasındadır. Düz ya da dalgalı saçlara uygulanan bombeli at kuyruğu modelleri ise ince telli saçları daha dolgun ve havalı gösterdiği için uzun saçlı bayanların en sevdiği saç modellerinden birisidir.

Örgülü At Kuyruğu Saç Modelleri Yapılışı

Örgülü at kuyruğu saç modelini evde yapmak son derece kolaydır. Bunun için öncelikle saçlarınızı hiç dolaşık kalmayacak şekilde güzelce tarayın. Daha sonra saçın ön ya da yan tarafından istediğiniz kalınlıkta tutamlar alarak bunları güzelce örün. En son saç örgüsünü diğer saçların içine alarak hepsini yukarıdan ya da aşağıdan at kuyruğu olarak bağlayın. Örgülü at kuyruğu yapacağınız zaman normal ya da balık sırtı saç örgüsü kullanabilirsiniz.

 31 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...