Gelin Saç Aksesuarları

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Gelin saç aksesuarları; Düğün, iki bireyin yaşamlarını birlikte devam ettirmek için attıkları ilk adımdır. Bu gün herkes için çok özeldir. Özellikle bu günün yıldızı gelinlerdir. Gelinler için kıyafet ve saç şekli aynı olsa da bu kişisel tercihlere göre çok fazla değişmektedir. Her geçen yıl trendlerin değişmesiyle de tercih çeşitliliği artmaktadır. Bu şekilde bireyler istedikleri görüntüye kavuşmaktadırlar. Gelinlik modelleri ayakkabılar, gelin aksesuarları ve gelin taçları çok çeşitli ve her desende bulmak mümkündür.

Çiçekler, taçlar, inciler en çok tercih edilenler arasındadır. Son zamanlarda saçlarda ve aksesuarlarda ise Helenistik veya Retro modeller dikkatleri çekmektedir. Bazı gelinler çok taşlı, çok desenli ve kalabalık gelinlik kombinleri oluştursalar da bazı gelinler sadelikten yana kombinler oluşturmaktadırlar. Gelinliğin şekli ve tarzı dikkat çektiği gibi gelinliği en çok tamamlayan ürünler ise aksesuarlardır. Özellikle bu konu da saç aksesuarları oldukça ilgi çekmektedir.

Gelin saçı aksesuarları içerisinde çeşit oldukça fazladır. Her tarzda kombinler için aksesuarlar mevcuttur ve her geçen gün yeni tasarımlarda ön plana çıkmaktadır. Özellikle dikkat çeken aksesuarlar, boncuklu ya da zarif çiçeklerden oluşan aksesuarlardır. Düğün yapılacak olan saç modeline göre tercihlerde bulunulabilir. Dağınık topuz ve örgü modellerinde küçük boncuklu tasarımlar veya küçük çiçek tasarımları kullanılmaktadır. Böylelikle çok doğal ve duru bir güzellik elde edilmiş olacaktır. Klasik topuz saç modelleri için ise taşlı ve parıltılı taraklı tokalar kullanılabilmektedir. Bu tarz saç modelleri ve aksesuarları daha çok salon düğünlerinde tercih edilmektedir. Dağınık saç modelleri ise daha çok kır düğünlerinde tercih edilir.

Gelin Saç Aksesuarları 1

Retro gelinlik detaylarını sevenler için şapka aksesuarları ve tüllü aksesuarlar daha şık duracaktır. Gelin başı aksesuarlarında en çok dikkat çekenlerden biridir şapkalar. Kullanılması zor olsa da gelin tacından daha farklı bir ambiyansa sahiptir. Saç için değişik topuzlar yaptırmaya da gerek yoktur. Şapka, saçı tamamlar niteliktedir. Gelin saçı aksesuarlarında gerçek çiçekten yapılmış gelin tacı aksesuarları da dikkat çekmektedir. Bu çiçek taçlar kır ve deniz kenarı düğünlerinin vazgeçilmezi niteliğindedir.

Gelin Saç Aksesuarları 2

Saç uzunluğu, rengi ve gelinlik detaylarına göre de aksesuar seçimleri uygun olacaktır. Gelinlik detayları ile uygun seçilen taçlar, tokalar veya çeşitli aksesuarlar gelinliği tamamlar nitelikte olacaktır. Bunun dışında saç rengi ve uzunluğu için de uygun aksesuar seçmek gelinleri daha havalı ve daha uyumlu gösterecektir. Kısa saçlı gelinlerin, saçlarında büyük çiçek desenli tasarımlar daha hoş durmakta ve çift taraflıgelin taçları ve tokalar tercih etmeleri saçlarının kısalığını tamamlar nitelikte olacaktır. Gelin başı aksesuarları arayanlar gelinlik mağazaları, takı-toka mağazaları, özel tasarım yapan yerler ve internet üzerindeki tasarım ve online mağazacılık yapan sitelerden bulmak mümkündür. Şıklık arıyorsanız mutlaka kaliteli görsellere yer vermelisiniz. Bu sayede istediğiniz kombini daha rahat yapabilirsiniz.

Gelin Saç Aksesuarları 3

10 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...