Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Evlilik sermonisinde, her gelinin en çok dikkat ettiği husus kuşkusuz gelin başı meselesidir. En az gelinlik kadar, hatta sahip olunacak ev kadar önemlidir. Kimi hanımlar gelin saç topuz modelleri, tercih etmekteyken, kimleri düz modeller tercih eder. Ancak gelinlik detaylarının ortaya çıkması için genellikle gelin saç modelleri topuz biçiminde tercih edilir. Tabii gelin topuz saç modelleri de kendi içerisinde onlarca farklı tasarıma sahiptir. Ülkemizde ve dünyanın her yerinde beğeniyle kullanılan  topuz gelin saç modelleri hakkında düğün saç modelleri içerisinde en çok kullanılan gelin başı saç modelleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gelin başı, düğün sabahı başlayıp düğüne kadar devam eden bütün detayları hassasiyetle ayarlanan unsur olarak, damatların anlamakta güçlük çektiği ama sonucundan oldukça memnun kaldığı bir süreçtir. Bu sayfamızda sizlere birbirinden güel gelin başı fikirleri sunacağız.

Söylediğimiz gibi gelin başı modelleri içerisinde en çok tercih edilen topuz gelin başı modelleridir. Ancak muhakkak ki her gelin bu modeli tercih etmeyebilir. Beğenilere ve elbette düğünün tarzına ve gelinlik seçimine göre farklı tercihler de söz konusu olabilmektedir. Bu noktada pek çok parametre değerlendirilerek gelin başı modeline karar verilmesi doğru olacaktır.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 1

Gelin Saç Modelleri

Kimi modellerde serbest saçlar tercih edilip, arkada toplama teknikleri kullanılabilmektedir. Bu modellerin daha pratik olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tabii modelin tercihinde saçın boyu ve nitelikleri de belirleyici olacaktır.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 2

Topuz gelin başı modelleri genellikle taşlı veya çiçekli detaylarla zenginleştirilip, çarpıcı bir görünüme kavuşturulur. Bu örnekte, gelin saçının da elverişli olması sayesinde büyük ve kabarık bir topuz üzerine çiçekli detaylar uygulanmıştır.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 3

Bu modelde ise, daha sade ve serbest bir model tercih edilerek duru bir izlenim elde edilmiştir.

En Güzel Gelin Saç Modelleri

En güzel gelin saç modelleri elbette göreceli bir kavramdır. Buna en çok tercih edilen farklı gelin modelleri demek daha doğru olacaktır. Bu noktada gelin saç topuz modelleri daha önde kullanılan modellerdir demek yanlış olmaz. Tercih edilen gelin saç modelleri topuz boyutu değişmekle birlikte, gelin topuz saç modelleri her şekilde güçlü bir imaj elde edilmesine uygundur. Tabii bahsettiğimiz topuz gelin saç modelleri keyfe keder değişikliklerle bambaşka bir görünüm arz eden düğün saç modelleri haline gelebilmektedir. Bakalım bu gelin başı saç modelleri örnekleri nelerdir?

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 4

Çok sade bir gelin başı yapabilir, örgü modelin üzerine çiçekli detaylar ekleyebilirsiniz. Özellikle kır düğünleri içn çok anlamlı bir seçim olacaktır.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 5

Tabii abiye olarak tarif edilen, taşlı toplama teknikleri de kullanabilirsiniz.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 6

Sadelikte karar kıldıysanız bu model tam size göre diyebiliriz. Güzel bir örgü üzerine, taşlı detaylar oldukça hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Gelin Saç Modelleri ve Gelin Başı Fikirleri 7

Taşlı detaylar her modelde sıkça kullanılıyor. Siz de uzun saçlarınızı bu şekilde şekillendirip, kullanabilirsiniz.

6 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...