Gelin Saçı Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Genç kızların en özel günleridir düğünleri… Hayatlarının en anlamlı ve en güzel günlerinde giydikleri gelinlikleri kadar saç modelleri ile de göz kamaştırmak isteyen genç kızlar, aylar öncesinden gelin saçı modellerinin araştırmasına girerler. Son dönemlerin en beğenilen gelin saçı modellerini sizler için araştırdık.

Son dönemlerde diğer saç modellerinde olduğu gibi gelin saçı modellerinde de çeşitlilik söz konusu. Çok sayıdaki farklı gelin saçı modelleri arasından seçim yaparken, gelin adaylarının bazı önemli noktaları atlamamaları gerekir. Bu önemli noktaların başında saç ile gelinlik, mekan ve saç aksesuarlarının uyumu geliyor. Örneğin kır düğünü ile dünya evine girecek olan bir genç kız, saç modeli olarak salık, dağınık ya da doğal gelin saçı modellerinden seçimini yapmalıdır. Bu saç modelleri, düğün türüne göre seçilen gelinlik modeli ile tam uyum sağlayarak kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Aşağıda bazı gelin saçı modellerini sizlerle paylaştık. Bu saç modellerinin altında verdiğimiz kısa bilgilerden yararlanarak siz de düğün mekanı ve gelinlik modelinize uygun saç modeli seçimini yapabilirsiniz.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Önceki yıllara oranla günümüzde gelin saç modelleri daha fazla çeşide sahiptir. Son dönemlerin en fazla tercih edilen gelin saçı modelleri örneklerini paylaşıyoruz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Örgü saç modelleri, özel geceler ve günlük kullanımda olduğu gibi düğün saç modellerinde de sıkça kullanılıyor. Gelin adayının saç şekline ve uzunluğuna göre yarım toplu saçlarda ya da topuz olarak saç örgülerine yer veriliyor.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri Örgülü Gelin Saçı Modelleri 1

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Duvak, gelinlik ile saç modelinin uyumunu sağlayan bir ara aksesuardır. Kullanacağınız gelinlik modeline göre duvak, duvağa göre de saç modelinizi seçebilirsiniz.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri Duvaklı Gelin Saçı Modelleri 1 Duvaklı Gelin Saçı Modelleri 2

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Toparlanık gelin saçı modellerinin yanı sıra dağınık gelin saçı modelleri de çok kullanılıyor. Gelinlik olarak fazla kabarık olmayan salaş modelleri tercih eden gelin adayları için en ideal saç modelleridir.

 Dağınık Gelin Saçı Modelleri  Dağınık Gelin Saçı Modelleri 1

Salık Gelin Saçı Modelleri

Topuz ya da toplu modellerin yanında salık gelin saçı modellerinde de çeşit söz konusudur. Salık gelin saçı modellerinde genelde hafif dalgalar ve maşalar kullanılır. Özellikle uzun saçlar için ideal olan bu modeller, duvalı ya da duvaksız olarak kullanılabilir.

Salık Gelin Saçı Modelleri Salık Gelin Saçı Modelleri 1

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı denilince genelde uzun saç modelleri akla gelir… Ancak son dönemlerdeki bayanlar arası kısa saç modası, beraberinde kısa gelin saç modellerini de getirmiştir. Bu saç modelleri, farklı aksesuarlar ile desteklenebilir.

Kısa Gelin Saçı Modelleri Kısa Gelin Saçı Modelleri 1 Kısa Gelin Saçı Modelleri 2

Doğal Gelin Saçı Modelleri

Doğal bir mekanda, abartıdan uzak, sade bir düğün töreni ile dünya evine girecek olan gelin adayları için ideal modellerdir. Toplu ya da topuz olarak da modelleri bulunan doğal gelin saçları, bırakılık olarak da kullanılabiliyor.

Doğal Gelin Saçı Modelleri Doğal Gelin Saçı Modelleri 1

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...