Genç Gösteren Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Genç yaşlarda iken, saç rengini ve modelini değiştirmek kolaydır. 20’li yaşlarda istenilen her saç şeklini ve rengini denemek büyük avantaj olmaktadır. Ancak yaş ilerledikçe durum değişmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte saç dokusu zayıflar, saçlar yıpranır. Hacmini kaybeden saçlar da, saç model ve renk değişimlerinin yapılmasını engelleyen sebepler arasındadır. Saçlar kuru, cansız ve hacimsiz görünmeye başlayınca, daha güzel gösterecek bir model ve de renge ihtiyaç duyulur. Düzenli yapılacak bakım ile doğru saç rengini saç boyası renkleri arasından bularak daha genç gösterecek saçlara kavuşmak mümkündür.

Doğru saç rengini uygulayarak en az 5 yaş genç görünmeniz mümkündür. Sadece beyaz saçlarınızı kapatmak için saçınızı boyamayı düşünürseniz bu bir hatadır. Uygun ve farklı saç rengi ile beyazları kapatmanın yanında cilde canlılık ve renk kazandırmak da önemlidir. Bu da yaşın daha genç görünmesini sağlar. Saç rengini bulduktan sonra yüze yakışan bir saç kesimi de uygulanırsa harika bir görünüme kavuşulmuş olur. Genç göstermek için hangi saç renkleri tercih edilmelidir şimdi onlara bakalım.

Kumral saç renkleri ve kahverengi saç renkleri doğal bir görünüm katar. Bu nedenle de daha genç göstermektedir. Toprak tonları, sıcak renklerden oluştuğu için doğal bir görünüm verir. Eğer kumral ya da kahverengi saç renklerine sahipseniz, kendi saç renginizden bir kaç ton açık bir toprak rengi tercih edebilirsiniz. En iyi ve canlı gösteren toprak renkleri, açık kumral, çikolata kahve ve kızıl kahvedir.

Genç Gösteren Saç Renkleri 1 Genç Gösteren Saç Renkleri 2 Genç Gösteren Saç Renkleri 3 Genç Gösteren Saç Renkleri 4

Karamel saç renkleri pek çok kadının tercih ettiği renkler arasındadır. Kızıl tonları da çok tercih edilir ancak parlak kızıl renk seçmemekte fayda vardır. Gölgeli kızın kahve daha doğal gösterir. Sarı saç renkleri için ise doğal saçlarınız sarıysa altın sarısı rengini tercih edebilirsiniz. Gölgeleri kendi saç renginizden bir kaç ton koyu yaparsanız daha derin ve tok bir görünüm elde edersiniz. Platin sarısı gibi renkler açık renkli ciltli insanları çok soluk gösterir. Bunun için de daha koyu sarı saç rengi tercih edilmelidir.

Genç Gösteren Saç Renkleri 5 Genç Gösteren Saç Renkleri 6 Genç Gösteren Saç Renkleri 7

18 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...