Genç Kızlar Evde Kendi Kendine Saçlarını Nasıl Mısır Örgüsü Örebilir?

Yayınlanma Tarihi: 25 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Örgülerden hoşlanıyor ve örgülü saç modellerine hayranlıkla bakıyorsan, mısır örgüsü de mutlaka dikkatini çekmiştir. Genç kızların saçlarında sıkça kullandığı mısır örgüsü nasıl yapılır birlikte inceleyelim… Siz de bu özel saç örgüsü ile saçlarınıza birbirinden hoş modeller verebilir, evde kendi kendinize özel modeller yaratabilirsiniz.

Mısır saç örgüsü aynı yöntem ile örülen farklı çeşitlere sahiptir. Genel olarak mısır saç örgüsü örmeyi öğrendikten sonra küçük değişiklikler ile mısır örgüsü çeşitlerini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Mısır örgüsü yapmak için ilk olarak saçların çok güzel bir şekilde taranması gerekir. Eğer kıvırcık ya da yoğun dalgalı saçlarınız varsa hafif düzleştirebilirsiniz.

Daha kolay şekil alması için saçların uçlarına ve diplerine bakım yağı uygulayabilirsiniz. Uygulamak istediğiniz mısır örgüsüne göre saçlarınızı ayırın. Yarım mısır örgüsü için saçın üst kısımlarından tutam almanız yeterli olacaktır. İki adet mısır örgüsü yapmak istediğinizde ilk adım olarak saçları ikiye ayırmanız gerekir. Mısır örgüsü çeşidine göre saçları ayırdıktan sonra örgüye başlayabilirsiniz.Mısır örgüsü için örgü yapılacak tutamın en solundan ve en sağ kısmından ince tutamlar alın. Bu tutamları örerek mısır örgüsünü yapabilirsiniz. Merak edilen tepeden mısır örgüsü nasıl yapılır diye soracak olursanız, örgü için saçın ön kısımlarından başlamanızın yeterli olacağını belirtebiliriz.


İnce tutamlar şeklinde saçların birbirinin üzerinden geçirilmesi ile oluşturulan mısır örgüsü modellerini dağınık olarak kullanmak isterseniz, normal ördükten sonra tutamları hafifçe dışa doğru çekip gevşetebilirsiniz. Bu gevşeklik dağınık mısır örgüsü saç modelini oluşturacaktır.


Mısır örgüsü ile yandan saç modelleri de hazırlanabilir. Yandan mısır örgülü saç modelleri içi saçı sağ ya da sol omuz üzerinde toplayın. Daha sonra yan olarak örgüye başlayın. Tepeden örgüye başlayacaksanız, hangi omuz üzerinde modeli oluşturmak isterseniz, o omuz tarafına doğru örgüye başlayın.


Saçın iki tarafından ince tutamlar alıp örgüye dahil ederek ya da örgünün içinden tutamlar alarak mısır örgüsünü hazırlayın. En son modelin sabitlenmesi için saç şekillendirici sprey ya da köpük kullanabilirsiniz. Saçlarınızın doğallığını bozmadan kullanılan bir saç şekillendirici kullanmaya özen gösterin.
25 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...