Gençlerin Yeni Saç Tercihi Beyaz Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyamada kullanılan boyalar ve teknikler sürekli olarak yenilenmekte ve de değişime uğramaktadır. Yeni yöntemler ile saça yapılan uygulamalar, bazı durumlarda saçın sadece belli bir kısmına ya da uçların yapıldığı için hem hızlı ve pratik olmakta hem de saç boyatacak kişileri yeni tarzlar ve modeller deneme konusunda daha kolay cesaretlendirmektedir. Bu uygulamalardan biri de erkek beyaz saç modelleri olarak karşımıza çıkan uygulamalardır. Beyaz renk daha önce erkeklerde ya da kadınlarda boya tercihi olarak kullanılmazken bir anda karşımıza çıkan bu yeni stiller siyah ile beraber oldukça asil durmakta ve bu sayede de tercih edilebilirliği yüksek bir saç olmaktadır.

Uygulaması yalnız erkeklerde değil kadınlarda da sıklıkla yapılan siyah beyaz saç modelleri oldukça kullanışlı ve hoş saç modelleridir. Saç yıkandığında ya da yıprandığında renk açılması meydana gelmesi gibi bir tehlikesi de bulunmayan beyaz renk siyah tonlar ile beraber her daim güzel bir uyum yakalar. Erkeklerde saç uçlarına ve belli kısımlara uygulanan ve ombre yöntemi ile açılan saçlar beyaza boyanarak parlak bir algı yaratması sağlanır. Beyaz saç modelleri erkek modasında 2017 yılında olduğu gibi, 2018 yılında da oldukça popüler olacağa benziyor.

Özellikle batı modasının da etkisi ile oluşan bu modeller genç erkekler tarafından sıklıkla denenmektedir. Saçta herhangi bir deformasyona da nende olmayan beyaz boya bir süre sonra saçların kendiliğinden kırlaşması durumlarında uyumlu bir görüntü oluşturmaya devam edecek hatta beyaz erkek saç modelleri arasında bulunmayan ve dikkat çeken orijinal bir saç modeli haline gelecektir. Sakallara da yapılabilen bu uygulamanın saçta daha başarılı odluğu bilinmektedir. Bu sebeple de kuaförlerde ombre uygulama malzemeleri ve beyaz boyalar bulunmakta ve uygulamalar yapılmaktadır.11 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...