Gri Saç Boyama Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Geçen sezon oldukça trend olan gri saç 2017 yılında da gözde olmaya devam ediyor. Farklı ton ve özellikle ombre uygulamaları ile doğru tonun belirlenmesi halinde harika sonuçların ortaya çıktığı inkar edilemez. Çok dikkat çekici renklerde de saçlara yansıltıldığı gibi çok doğal görünümlerle de karşımıza çıkan gri saç denemek isteyen kadınlara önerimiz kuaförün yolunu tutmalarıdır. Ya da uzun süreli kullanmak istemeyen hevesini almak isteyen şeklinde kısa süreli kullanım için gri saç çıtçılarından da edinebilirsiniz.

Gri saç boyama konusunu evde tecrübe etmek isteyen kadınlar için paylaşacağımız tarif doğal siyah saaç rengi, doğal koyu kestane saç rengi veya boyalı bir saçı griye döndürme aşamalarıdır. %60 ın üzerinde beyaz saçınız varsa bu tarifi yapmamanızı öneririz. Beyaz saçları yoğun olan kişiler, uyum sağlaması için bu tarifi deneyecek olurlarsa hem saçlarını boş yere yıpratmış hem de istediği sonuca ulaşamamış olacaklardır.

Burada gri saç boyama tekniği,  uçlara gri tonlarda ombre, aralara gri saç rengi tonlarında balyaj veysa saçın tamamının griye dönüştürülmesi ile ilgili tarif detalarını içerir.

gri sac boyama

Saçınız koyu renk ise ve gri saç elde etmek istiyorsanız saçınızı oryal saç açıcı ile açmanız gerekmektedir. Yani sarı renge ulaşana kadar,saçınızın üzerinde kızıllık ya da turuncu renk kalmayana dek açıcı ile açmak gerekmektedir.

gri sac boyama

Saçınız dore tonlarında sarı bir renk ise , griye boyadığınızda net gümüş rengi elde edemeyebilirsiniz. Gri saç elde edilebilmesi için açıcı ile saç platin renge dönene kadar açılmalıdır. Açılan saç sonrasında şampuan ile yıkanır. Saçın fazla suyu havlu alındıktan sonra nemli bırakılır. Sonrasında da gri saç boyası ile oksidan karıştırılır.

gri sac boyama

Gri saç boyası için piyasada bir çok marka bulunmaktadır. En çok bilinenler arasında matrix marka 7.A-8.A veya Koleston marka 7.1-8.1-9.1 gri saç rengi yer almaktadır. Bizim yazımızda tavsiye ettiğimiz ürün ise  Blonde MeT Steel Blue ürünüdür. Gri saç elde etmek için özellikle tercih edile açık gri saç rengi, Blonde MeT Steel Blue saç boyası  %6 oranında oksidan ile karıştırılır. Hazır hale gelen boya nemli saça uygulanır. 20-30 dakika bekledikten sonra yıkanır.

gri sac boyama

Gri saç elde etmek ya da ombre tarzında bir uygulama yapmak, profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Paylaştığımız tarif bilgi amaçlı olup, doğru tonu elde edilmesi ve saçınızın boyadan ve açılmadan zarar görmemesi için gri saç kullanmak istiyorsanız kuförünüze boyatmanızı öneririz.

gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama gri sac boyama

 

26 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...