Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir

Yayınlanma Tarihi: 2 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Renkli saçların popülerliği gün geçtikçe artıyor. Etrafınızdaki pek çok kişinin saçları boya iken, bir kısmının da renkli boya kullandığını fark edebilirsiniz. Renkli boyalar saçınızın tamamını da bir kısmını da boyasanız artık eskisi kadar dikkat çekmiyor. Pek çok kişi bu görüntüyü itici bulmak yerine oldukça güzel buluyor. Saçta kullanılan boyaların en sevilenlerinden bir tanesinin de gri olduğu biliniyor. Gri saç, saçın tamamında da kullanılsa bir kısmında da kullanılsa dikkat çekiyor. En beğenilen renklerden bir tanesi olduğu için de tonları artıyor ve pek çok kişiyi kendine hayran bıraktırıyor. Gri saç boyası ev koşullarında elde edilmek yerine genellikle hazır satın alınıyor. Gri saç boyası var mı diye telaş yapan pek çok kişi bu şekilde kolaylıkla boyaya ulaşabiliyor.

Gri saç boyalarının dikkat çektiği aşikar. Ancak pek çok kişi gri saç boyalarının kullanımında problem yaşıyor. Normal boyalar, hangi zeminde kullanılırlarsa kullanılsın istenilen rengi ortaya çıkarabilirler. Oysa renkli boyalar özellikle gri saç boyası her zeminde kendi rengini vermez. Sizin tam istediğiniz tonda bir gri elde edebilmeniz için saç renginizi açtırmanız gerekmektedir.

Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 1

Bu işlemin genellikle kuaförlerde yapılmasında fayda vardır. Çünkü saçlarınız çok koyu renkse, evde bu işlemi yaparken ancak saçlarınıza zarar verirsiniz. Daha önce bu konuda deneyimli iseniz ev koşullarında yapmayı da tercih edebilirsiniz. Saçlarınızda mükemmel bir renk elde etmek istiyorsanız, saçlarınızın platin sarıya kadar açılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra saçınızın boya tutmama imkanı yoktur.

Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 2 Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 3

Gri saç boyalarının pek çok tonu bulunmaktadır. Gümüş gri saç boyası ve koyu gri saç boyası en çok tercih edilen iki tonudur. Gümüş gri saç boyası daha dikkat çekici olduğu için ilk aşamada değil, ikinci boyamada tercih edilebilir.

Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 4 Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 5

Pek çok kişi gri boya bulmakta zorlanmaktadır. Güzellik marketlerinde, diğer boyların yanında gri rengi bulmak zordur. İnternet üzerinden kolaylıkla satın alınabilirler. Gri saç boyası markalarından en sevilenler Manicpanic Türkiye ile Jeans Colour olarak bilinmektedir.

Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 6 Gri Saç Boyası Nasıl Elde Edilir 7

2 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...