Gri Saç Erkek

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Erkeklerde gri saç rengi modası 2015 yılında başladı ve bu moda akımı yükselerek hala devam ediyor. Ancak saçınızı gri saç rengine dönüştürmek istiyorsanız aklınızda olması gereken birçok nokta var. Bunları değerlendirip daha sonra saçınızı gri renge boyatmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü gri erkek saç modelleri her erkeğe yakışmayabilir. Bu nedenle boyama işlemini evde kendi kendinize kesinlikle uygulamamalısınız. Gideceğiniz kuaför sizi en güzel şekilde yönlendirecek ve gri rengin size uygun olup olmadığını söyleyecektir. Örneğin, sakallarınız ve kaşlarınız sarı renkte ise gri saç erkek için hiç uygun değildir.

Siyah gri saç, daha çok kendi saçı siyah olan kişilere yakışmaktadır. Böylece kaşlarınız ve sakalarınızla da herhangi bir renk uyumsuzluğu olmaz. Ancak açık tenli olan kişiler de gri rengi uygulamak istiyorlarsa bunu mutlaka uzman bir kuaför yardımıyla yapmaları gerekir. Çünkü saçları gri renge boyamak için öncelikle saçın açılma işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem ise saçı oldukça yıpratır ve yanlış uygulamalarda saçlara büyük zararlar verebilir. Burada kullanılacak malzemelerinde önemi çok büyüktür. Kalitesiz malzemelerle yapılan saçı gri renge boyama işlemi saçlarınız yanmasına ve tüm saçınızı kazıtmanıza sebep olabilir. Bu nedenle erkek gri saç boyası seçimi büyük bir öneme sahiptir.

Gri Saç Erkek 1 Gri Saç Erkek 2

Erkek gri saç modelleri daha çok alt kısmı kısa başın üst kısmı uzun olan modellerdir. Birçok ünlü de son yıllarda kısa bir süreliğine de olsa gri saç rengini kullanmıştır.  Eskiden saçlardaki beyazlıklar yaşlılık belirtileri olarak algılanırken şimdilerde ise bir moda akımı olarak görülmektedir. Ayrıca gri saç rengini kullanan erkekler hem daha havalı hem de çok karizmatik bir görünüme kavuştukları için genç kızlarında büyük ilgi odağı olmaktadırlar.

Gri Saç Erkek 3 Gri Saç Erkek 4 Gri Saç Erkek 5

Erkek gri saç modelleri arasında, dağınık saç stilleri de vardır. Özellikle dalgalı saçlı erkeklerin uygulayabileceği bu saç modeli centilmenliğinizden de bir şey kaybettirmez. Bir diğer saç modeli ise, arkaya doğru taranmış saç modelidir. Saç renginiz ister gri olsun ister farklı bir renk olsun bu saç modelleri ile çok havalı ve karizmatik bir görünüme kavuşmanız çok kolay.

Gri Saç Erkek 6 Gri Saç Erkek 7

10 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...