Gri Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Gri saç, son dönemlerin en popüler saç renklerinden birisi. Sürekli aynı saç rengini kullanmaktan sıkılan ve değişiklik yapmak isteyen bayanların tercih ettiği saç rengi, özellikle genç kızlar tarafından çok kullanılıyor. Geçen senelerde daha fazla moda olmaya başlayan gri saç, değişik tonlar ve daha farklı renkler ile birlikte hoş kombinler oluşturuyor. Bu yazımızda en beğenilen gri saç tonları ve gri saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Gri saç rengi son yılların en beğenilen saç renklerinden. Genç kesimin çok dikkatini çeken bu saç rengi, hemen hemen her ten rengi ve her saç rengine uyum sağlayabiliyor. Diğer renklerin aksine gri tonları, saçların tamamına uygulanmak yerine uçlarına ombre şeklinde ya da aralara tutam balyaj şeklinde daha fazla uygulanıyor. Durum böyle olunca evde gri saç boyası yapmak da zor bir hal alıyor. Tam anlamı ile hoş bir gri saç boyası için mutlaka profesyonel bir kuaförden destek almak gerekli. Eğer saçınız çok koyu renk ise gri boyadan önce açma işlemi uygulanması gerekir. Saçlarınızda daha önceden yıpranmışlık var ise düzene kadar gri saç boyasını düşünmemenizi öneririz. Çünkü saçlara bu rengi vermek için de bir dizi yöntem uygulanıyor.

Gri Saç Renkleri 4

[reklam id=1]

Gri Saç Renkleri Kime Yakışır?

Gri saç rengi herkese yakışan bir renk olma özelliğinde. Farklı tonları bulunan bu saç rengi genelde soluk bir görüntü oluşturduğu için parlak ve canlı renkli makyaj ile bütünleştirilip kullanılabilir. Özel bir saç rengi olduğu için uygulanan modelleri de kendine has olan gri saçlarda, genel olarak dalgalı modeller tercih ediliyor. Merak eden ve uygulamak isteyenler için farklı gri saç renkleri ve modelleri ile ilgili görselleri aşağıda paylaşıyoruz.
Kısa saçlarda da uygulanan gri renk uzun saç modellerinde daha hoş duruyor. Uzun dalgalı saçlara uygulanan aşağıdaki model şık olmasının yanında son derecede modern bir görüntüye sahip.

Gri Saç Renkleri 1

Kısa saç modellerinde de farklı bir hava yaratan gri saç, hafif dalgalı ve dağınık modellerde hoş duruyor. Özgürlük ve bağımsızlık sembolünü andıran bu saç modelleri ile her zaman kendine güvenen bir kadın imajı çizebilirsiniz.

Gri Saç Renkleri 2

Toplu halde de bırakılmış halde de kullanılan gri saç modelleri, bırakıldığında dalgaları istediğiniz şekilde tarayabilir, kendi tarzınıza uygun bir model yaratabilirsiniz. Bu dalgalar için fırça, maşa kullanabilir ya da sadece el hareketleri ile hafif dalga verebilirsiniz.

Gri Saç Renkleri 3

18 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.