Güney Koreli Kızlar Saçlarını Nasıl Şekillendirmektedirler? Kadınlar İçin Tipik Güney Kore Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzakdoğu erkeklerinin birbirlerinden ayrılmasını sağlayan saç modelleri tüm dünyada ilgi görmektedir. Saç stili konusunda en uç noktalara kadar gidebilen Koreli erkekler, farklı renk ve kesimler deneyerek kendilerinden söz ettirmeyi başarıyorlar. Kore saç modelleri erkek kullanıcılar tarafından tüm dünyada ilgi görürken, özellikle genç yaştakiler tarafından tercih edilir.

Dağınık ve Dalgalı Saç Modeli

Koreli gençlerin küçük yüz hatlarını meydana çıkaracak olan dağınık ve dalgalı modeller özellikle farklı renk kullanan gençler tarafından kestirilir. Kısa ve düz Kore erkek saç modelleri bu ırkın en sık kullandığı karakterler arasında sayılabilir. Arkası kısa ve ön kısmı uzun ve alna doğru düşük olarak kullanılan saç kesimlerinde gözlük detayı dikkat çekicidir. Genel olarak sürekli temiz ve bakımlı gezen Kore erkekleri parlak ciltleriyle yüz hatlarını net bir şekilde ortaya çıkaran saç kesimlerini tercih ederler. Hafif dalgalı ve ön kısmı kabarık olan kesimler metroseksüel denen bakımlı şehir delikanlılarının en yeni tarzı olarak görülebilir.

Koreli Kadınlar ve Dillere Destan Saçları

Koreli kadınların saçlarına gösterdikleri özen tüm dünyanın diline yerleşmiştir. Kısa ve küt kesilmiş Kore kız saç modelleri perçem kısmına yapılan saç örgüsüyle fark edilir olabilir. Kadınların vazgeçemedikleri saç modelleri arasında yer alan topuzlar ülkeye özgü aksesuarlar kullanılarak zenginleştirilebilir. Doğal kahverengi saç boyası Kore’de en çok tercih edilen renk olarak gösterilebilir. Porselen yüz makyajıyla tanınan kadınlar bu saç rengi tercihiyle anında tanınabilirler.

Göz alıcı bakır tonları renkler kullanan genç kızlar dünyanın her yerinde Kore kısa saç modelleri kestirerek perçemsiz klasik bir kullanım tercih ederler. Yoğun olarak perçem kullanan Koreli kadınlar geniş alınlarını kapatırken yüzlerinin de bir bebek havasına bürünmesine katkı sağlar. Düz saç yapısına sahip olan Koreliler saç konusunda gösterdikleri titizliği makyaj konusunda da gösterirler.
22 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...